Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hałas z terenu po kopalni Dębieńsko

Facebook Twitter

"Jest głośno, hałas nie pozwala nam spokojnie żyć" - to głos z Czerwionki-Leszczyn.

Jeden z mieszkańców alarmuje nas o uciążliwym hałasie dochodzącym z terenu po byłej kopalni Dębieńsko:

Chodzi o teren składu węgla przy ul. Furgoła w Czerwionce- Leszczynach. Firma eksploatująca teren została zobowiązana przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach do przeprowadzenia badania poziomu hałasu do końca maja. Jak udało nam się ustalić ma taki obowiązek raz na dwa lata. Tym razem się z niego nie wywiązała.

Problem hałasu nie jest nowy, wraca od 2016 roku. Starostwo Powiatowe w Rybniku po pierwszych interwencjach mieszkańców, którzy zaczęli zgłaszać, że działalność firmy im przeszkadza, wydało decyzję określającą dopuszczalny poziom hałasu do środowiska dla składu węgla przy ul. Furgoła. Ostatnie badanie wykonano w 2018 roku, wtedy nie stwierdzono przekroczeń. Teraz trzeba poczekać na wyniki, te powinny być znane w czerwcu.

Mieszkańcy, którym przeszkadza hałas zawsze mogą w tej sprawie interweniować w wydziale ochrony środowiska rybnickiego starostwa lub bezpośrednio w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Katowicach z prośbą o kontrolę działalności zakładu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj