Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Halina Kunicka w WCK

Facebook Twitter

Koncert zatytułowany "Świat nie jest taki zły" w niedzielę (22.05.) o 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Ponad 3000 razy występowała już w Polsce ze swym recitalem. Teraz wystąpi dla wodzisławskiej publiczności z dedykacją dla mam. Halina Kunicka od lat jest jedną z najbardziej lubianych polskich piosenkarek i od lat tę popularność utrzymuje. Znają ją wszyscy: jak zresztą mogli by jej nie znać, jeśli 14 albumów płytowych rozeszło się w nakładzie przekraczającym ponad milion egzemplarzy.

Do jej największych przebojów należą: „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll.

Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r. reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami.

Podczas koncertu „Świat nie jest taki zły” usłyszeć będzie można takie kompozycje jak: „Co się nażyłam”, „Co się stało z moją klasą”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Od nocy do nocy”, „Jeżeli możesz”, „Spotkamy się za 10 lat”, „To były piękne dni”.

Halina Kunicka w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi w towarzystwie Jerzego Derfla.

Jerzy Derfl

Kompozytor, pianista, aranżer. Studiował w PWSM w Warszawie w klasie fortepianu (1960-65). Autor utworów instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych, fortepianowych, musicali, muzyki teatralnej, radiowej, rozrywkowej, baletowej, telewizyjnej i filmowej. Od wielu lat współpracuje jako kompozytor i akompaniator podczas recitali Wojciecha Młynarskiego.

Na koncert zaprasza dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, Krzysztof Jaroch:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021