Halowe mistrzostwa Polski: Medale naszych lekkoatletów w Toruniu

Z kilkoma medalami wrócili polscy lekkoatleci z regionu. Halowe mistrzostwa Polski odbyły się w miniony weekend (18-19.02.) w Toruniu.

HAlowe mistrzostwa Polski należały do Ewy Swobody. Żorzanka reprezentująca AZS AWF Katowice, pewnie wygrała bieg na 60 metrów i sięgnęła po swój kolejny, ósmy już tytuł halowej mistrzyni Polski. Swoboda zwyciężyła z duża przewagą nad rywalkami osiągając czas 7,1 sekundy.

Srebrny medal w Toruniu wywalczył kulomiot z Kiczyc, Michał Haratyk. Zawodnik Sprintu Bielsko-Biała pchnął kule na odległość 21,9 m i tym razem musiał uznać wyższość reprezentacyjnego kolegi Konrada Bukowieckiego (21.55). Żorzanin Paweł Dzida wraz kolegami z AZS-u AWF Katowice także zdobył srebrny medal w biegu sztafetowym 4×200 metrów.

Po brąz na dystansie 400 metrów sięgnęła nasza utytułowana biegaczka, raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. Czas 51,9 sekundy to jej najlepszy rezultat w tym sezonie. Ponad sekundę szybciej, na rekord Polski pobiegła Natalia Kaczmarek (50.83.). Jeszcze jeden brąz zdobyła tyczkarka z Hażlacha. Maja Chamot wychowanka MKS-u Ustroń, obecnie reprezentująca Sprint Bielsko-Biała skoczyła równe cztery metry i stanęła na najniższym stopniu podium. Srebro na dystansie 400 metrów w kategorii do lat 23. wywalczył kolejny biegacz z Żor Michał Wróbel.