Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Handel ludźmi, haracze i narkotyki. Śląscy policjanci rozbili grupę przestępczą

Facebook Twitter

Gang z Wodzisławia rozbity przez śląskich policjantów. 10 osób, związanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów zostało zatrzymanych. Grupa przestępcza od początku 2020 roku zajmowała się m.in. handlem ludźmi.

Aleksandra Nowara: Tutaj przede wszystkim te przestępstwa z którymi oni byli związani to prostytucja i związana z tym korzyść majątkowa, handel ludźmi w szerokim pojęciu, ściąganie haraczy, utrzymywanie dominującej roli w środowisku przestępczym na terenie Wodzisławia, kontrolowanie rynku narkotykowego. 9 osób w wieku od 20 do 35 lat zostało tymczasowo aresztowanych, 4 osobom za poszczególne czyny grozi kara do 25 lat, a pozostałym od 8 do 15 lat.

Relacjonuje rzeczniczka śląskiej policji. Gang cechowała multiprzestępczość. Głównie zarzuty dotyczą kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej:

Aleksandra Nowara: Organizowanie czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji, handel ludźmi, wymuszenia rozbójnicze, nielegalne ściganie długów, uprowadzenia dla okupu. My pracowaliśmy nad tą grupą od kilku miesięcy, a dokładnie w minioną niedzielę (7.02.) policjanci z wydziału kryminalnego weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie Wodzisławia ale też pobliskich miejscowości. Tam zatrzymali 10 naszych podejrzanych.

Postawiony zatrzymanym zarzut handlu ludźmi jest związany z prostytucją, z której czerpali oni korzyści:

Aleksandra Nowara: To są dziewczyny które były od nich uzależnione, zabierano im dokumenty, nie miały możliwości same oddalić się z tego miejsca, były przetrzymywane w domach. To były domy wynajmowane i różnego rodzaju mieszkania. Te dziewczyny były pod stałą kontrolą, oczywiście oni większość zysku zabierali dla siebie, one otrzymywały niewielkie pieniądze.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024