Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Handel wróci na Manhattan. „Dla naszych klientów, warto było odnowić to miejsce”

Facebook Twitter

Z początkiem kwietnia wodzisławskie targowisko Manhattan ponownie odżyje. Po kilku latach kupcom udało się wybudować nowe pawilony. Tym samym kończy się spór o teren przy 26 Marca.

Pierwotnie władze miasta chciały teren sprzedać prywatnemu inwestorowi, który zamierzał tam wybudować halę targową. Kupcy jednak odmówili, tłumacząc to zbyt dużymi kosztami, jakie musieliby ponieść. W końcu powołali Wspólnotę Kupiecką na Rzecz Przedsiębiorczości i sami zbudowali sobie targowisko. Odwiedził je Arkadiusz Żabka:

Ludzie się zasiedlają w te nowe pawilony handlowe, które sobie postawili na własny koszt. Stoi ich 15 plus toalety. Stowarzyszenie powstało trzy lata temu i tyle czasu trwało załatwienie wybudowania tego. Najtrudniej było wszystko pozałatwiać w urzędzie. Pokonaliśmy to wszystko. Każdy kupiec zażyczył sobie te swoje metry handlowe i są kioski – 6×4, 7×4 – jakie kto miał potrzeby, taki sobie kiosk zamówił. To jest dobre miejsce, tutaj mamy stałych klientów i właśnie dla nich warto było to miejsce odnowić, bo im naprawdę zależało, żeby tu robić zakupy. (…)

Choć to prywatna inwestycja, to miasto jej kibicuje. Mówi Barbara Chrobok rzecznik wodzisławskiego magistratu:

Dzisiaj za wcześnie mówić o tym, czy jesteśmy zadowoleni, czy też nie, jeśli to mieszkańcy będą zadowoleni. Jeśli to miejsce się sprawdzi, będą wszystkie te punkty, które obecnie tam powstały, będą zapełnione, będzie to miejsce tętnić życiem, to tak będziemy zadowoleni. O takie coś nam chodziło.

Zgodnie z umową dzierżawy targowisko na Manhattanie w Wodzisławiu ma być w rękach kupców do 2025 roku. Czy miejsce się sprawdzi, czas pokaże.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj