Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Harcerze z Żor oburzeni koronaimprezami nad Śmieszkiem

Facebook Twitter

"Sprzątajmy po sobie na terenach zielonych!" - apelują harcerze z Żor. I publikują zdjęcia okolicy stawu Śmieszek: pełne śmieci, butelek i puszek.

fot. Bosman - Radosław Godek, facebook.com/zhpzory

To obraz zaledwie po tygodniu od ostatniego sprzątania tego miejsca przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po tygodniu od zniesienia niektórych ograniczeń w związku z walką z koronawirusem:

To co tam znaleźliśmy, to puszki po piwie, butelki po różnego rodzaju napojach, woreczki strunowe- nie wiemy po czym- jest dużo plastiku, papierki po przekąskach, zdechłe ryby,  resztki pokarmów dla ryb. Śmieci każdego rodzaju, jest tego taki ogrom, że nie sposób to posortować.

– wymienia Anna Buksa, komendant hufca ZHP Żory im. hm. Władysława Drobnego. Harcerze korzystają często z tego miejsca w trakcie swoich zbiórek, pomagają w utrzymaniu tam porządku.

Prosimy z całego serca wszystkich organizatorów koronaimprez na łonie natury – sprzątajcie po sobie!

Harcerze apelują o odpowiedzialność:

Jeżeli ktoś przynosi ze sobą jakieś rzeczy, bo trzeba je przynieść, nie ma tam sklepu czy restauracji,  żadnego lokalu, żeby je ze sobą zabrał. Skoro ktoś je mógł przynieść, to może też zabrać w drugą stronę. To jest takie nasze marzenie, że będzie tam porządek. My już wiele lat opiekujemy się tym terenem, jednak ta skala, którą zobaczyliśmy, rozłożyła nas na łopatki. To jest góra śmieci.

Zdjęcia zrobione przez żorskich harcerzy nad stawem Śmieszek:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021