Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Harmonia i spokój. Tak po remoncie będzie na oddziale pediatrycznym w rybnickim szpitalu

Facebook Twitter

Pobyt dziecka w szpitala to trudne przeżycie. Dlatego tak ważne jest, by warunki w jakich jest ono leczone były zbliżone do domowych. Jeszcze w tym roku swój wygląd ma zmienić oddział pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Jak będzie wyglądał?

Swoje pomysły przedstawili studenci architektury Politechniki Śląskiej, którzy wzięli udział w konkursie na projekt oddziału. Wpłynęło ponad 20 prac, najlepsze pokazano w Halo! Rybnik.

Mieliśmy pewne wytyczne ze szpitala, wiedzieliśmy, że mają być korytarze, że mają być sale chorych, świetlica oraz tzw. „kuchnia mleczna”. Nasi studenci wiedzą, co to jest środowisko zdrowienia, czyli takie środowisko szpitalne, które ma oddziaływać w pozytywny sposób na chorego pacjenta, przyczyniając się do jego zdrowienia. Myślę, że bardzo dobrze to zaprezentowali w tych pracach– mówi prodziekan Dorota Winnicka- Jasłowska.

Ordynator oddziału pediatrycznego w rybnickim szpitalu Katarzyna Musioł przyznaje, że w przyjemnym otoczeniu szybciej się zdrowieje:

Psychologia kolorów, psychologia otoczenia, ta harmonia wpływa na to, że dzieci się lepiej czują, szybciej zbierają siły, bardziej się mobilizują do walki z chorobą. Niebagatelny ma to też wpływ na personel, my też się czujemy lepiej, to się przekłada na stosunek do pacjentów i ich rodziców. Bardzo się cieszę, że wygrały takie realizacje spokojne, łagodne.

Wyróżnione prace mają być punktem wyjściem do czekającego pediatrię remontu. Ten ma rozpocząć się jeszcze w tym roku – dodaje dyrektor szpitala Bożena Mocha- Dziechciarz:

Bardzo intensywnie rozmawiam z zarządem województwa śląskiego w zakresie pozyskania środków finansowych na aspekt związany z leczeniem i profilaktyką dzieci. Nie wiemy czy wejdziemy w nową koncepcję, ale na pewno przy współpracy ze studentami, bardzo mi się to podoba, mamy do czynienia z uporządkowaną przestrzenią. To jest dobry pomysł i dobry początek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020