Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hasło? Covid zabija- zaszczep się!

Facebook Twitter

Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny przekonują do masowych szczepień przeciw COVID-19 w regionie. Hasłem projektu jest: „COVID ZABIJA – ZASZCZEP SIĘ”.

Edward Wylęgała, prorektor SUM ds. rozwoju i transferu technologii, po szczepieniu/ www.facebook.com/SUMwKatowicach

Niestety, nie jest to tylko promocyjny slogan. To twarde fakty, które znajdują odzwierciedlenie w tragicznych statystykach. Na całym świecie na tę chorobę zachorowało 72 miliony osób, a niemal dwa miliony zmarło. COVID-19 spowodował śmierć ponad 23 tysięcy Polaków. Codziennie dowiadujemy się o nowych ofiarach, także w naszym regionie.

-informują organizatorzy wspólnej akcji na Śląsku i dodają:

Dzięki wysiłkom naukowców mamy dziś do dyspozycji skuteczną broń, która uratuje nasze życie i zdrowie. To szczepionka. Chcemy wspólnym działaniem przekonać do szczepień nieprzekonanych. Najnowsze badania mówią, że ponad 47 proc. Polaków nie chce się szczepić, bo obawia się działań niepożądanych lub nie wierzy w skuteczność szczepionki. Nasz przekaz kierujemy do tych, którzy z różnych powodów wahają się. Najwięcej wątpiących jest wśród młodych ludzi. Decyzja o zaszczepieniu się będzie najlepszym prezentem na 2021 rok dla ich najbliższych: rodziców, dziadków, ale także dla nich samych.

Do propagowania szczepień przeciw COVID-19 w ramach kampanii „COVID ZABIJA – ZASZCZEP SIĘ” Śląska Izba Lekarska w Katowicach i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zaprosili Ambasadorów Kampanii – osoby różnych profesji, w różnym wieku, o znanych w regionie twarzach i nazwiskach, budzących zaufanie i wiarygodność. Ambasadorzy w krótkich wypowiedziach będą zachęcać do szczepień przeciw COVID-19, dadzą świadectwo swojej społecznej odpowiedzialności.

Zobacz co mówi Mirosław Neinert, aktor, dyrektor Teatru Korez:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj