Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hasło „czekolada” i… 140 tysięcy zniknęło z konta. Kolejne internetowe oszustwa w regionie!

Facebook Twitter

Ta "czekolada" smakuje bardzo gorzko... Policja informuje o kolejnym internetowym oszustwie w regionie, tym razem mieszkanka Żor straciła aż 140 tysięcy złotych. 61-letnia kobieta nawiązała kontakt z osobą, która miała jej pomóc w grze na giełdzie.

Fot. pixabay.com

Podczas wstępnej rozmowy mężczyzna zapewnił, że jego oferta jest legalna, nie pociąga za sobą żadnego ryzyka, a kobieta na współpracy może tylko zyskać w zasadzie nie robiąc nic. Oszust wspólnie z 61-latką ustalił specjalne hasło, którym miała posłużyć się już wkrótce podczas rozmowy z analitykiem giełdowym. Ten zadzwonił do niej po kilku godzinach i na hasło „czekolada” przeszedł do dalszych instrukcji. Na jego polecenie kobieta zainstalowała w telefonie aplikację. Wtedy oszust wykonując kolejne transakcje łącznie wyprowadził z jej konta 140 tysięcy złotych.

Żorzanka zaczęła podejrzewać, że jest okradana ale nie mogła zadzwonić z telefonu na którym rzekomo trwała sesja giełdowa. Dopiero po wszystkim powiadomiła policję. Mundurowi szukają oszusta.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj