Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hawel o Rudzkiej: Myślę, że znaleźliśmy kompromis z mieszkańcami

Facebook Twitter

Kolejny odcinek Rudzkiej w Rybniku wyremontowany. Od środy (14.10.) można już przejeżdżać przez nowe skrzyżowanie i nowy odcinek drogi w Orzepowicach. Inwestycja ta, a szczególnie budowa ścieżki rowerowej, wzdłuż ulicy budziła protesty sklepikarzy, którzy chcieli, by poprowadzona ona była innym śladem, bo zabiera miejsca parkingowe. Mimo sprzeciwu mieszkańców ścieżka powstała wzdłuż drogi, jak zakładało miasto.

Wydaje się że znaleźliśmy kompromis- mówi Jacek Hawel naczelnik wydziału dróg:

Znaleźliśmy kompromis, bo oczywiście po oczekiwaniach mieszkańców w zakresie likwidacji ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego i w to miejsce wykonanie miejsc parkingowych dla właścicieli nieruchomości i prowadzących tam działalności gospodarcze nie wchodziło w grę i jak tam przejeżdżamy, widzimy, że nie zostało to zrobione. Oczywiście w przypadku prowadzącego działalność gospodarczą tam w rejonie zaraz za skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, jadąc w kierunku Rud czy w kierunku ronda, tam udało się wygospodarować niewielki teren, placyk, żeby te dostawy do sklepów mogły być wykonywane i to był nasz kompromis.

Układ dróg rowerowy, jaki budowany jest od lat w mieście musi być spójny- podkreśla naczelnik Hawel:

Nie może być tak, że w jednym miejscu, gdzie właściciele nie mają własności i nie mogą decydować za prezydenta, jako administratora drogi, jak ma iść ścieżka rowerowa. Ja rozumiem, dla które osób korzystają rekreacyjnie ze ścieżki rowerowej, to tego typu rozwiązanie, że jedziemy dookoła, jest rozwiązaniem do zaakceptowania. My dążymy do tego, żeby ten układ dróg rowerowych, ścieżek rowerowych był nie tylko do celów rekreacyjnych, ale również, żeby była możliwość korzystania w codziennych podróżach- do pracy, po zakupy.

Dodajmy, że drugie miejsce parkingowe ma się znaleźć w okolicy kapliczki w Orzepowicach. Wykonać go mają po poprawie warunków atmosferycznych rybnickie służby komunalne. Remont 750-metrowego odcinka drogi i budowa sygnalizacji świetlnej pochłonęła 7 mln 360 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj