Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Hermes bierz go!” Zarzuty za szczucie psem i pogryzienie nastolatków w Jastrzębiu- Zdroju

Facebook Twitter

Są zarzuty za pogryzienie i szczucie psem trzech młodych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Do zdarzenia doszło 27 listopada zeszłego roku, mówiliśmy w Radiu 90 wielokrotnie o tej sprawie, apelując do świadków. Po blisko roku od sprawy, policja informuje, że przedstawiła zarzuty 36-letniemu mężczyźnie.

fot. pixabay.com

Kilkakrotnie w Radiu 90 powtarzaliśmy apele o pomoc do świadków zajścia z listopada 2020 roku z ulicy Wielkopolskiej:

Tymczasem jastrzębscy policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia z ulicy Wielkopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Gdy grupa chłopców wracała z lodowiska, za nimi szło dwóch mężczyzn:

W pewnym momencie jeden z napastników, który przechodził obok chłopców, uderzył jednego z nich w twarz oraz usiłował uderzyć drugiego, jednakże został odepchnięty. Wtedy podbiegł do nich mężczyzna z psem i powiedział „bierz go”. 16-latek został zaatakowany przez psa, który złapał go za lewe przedramię i swoim ciężarem przewrócił na ziemię, następnie gryzł go w nogę. Jeden z kolegów, widząc całą sytuację, wyjął telefon, by powiadomić mundurowych, na to zareagował 36-letni właściciel psa, mówiąc do owczarka „Hermes bierz go”. Pies rzucił się na jastrzębianina, gryząc go w przedramię, oprawca kazał także odłożyć telefon oraz uderzył go w głowę.

– informuje policja z Jastrzębia. Gdy mężczyźni usłyszeli, że młody mężczyzna zdążył wezwać policję, uciekli.

Jeden z poszkodowanych za pomocą portali internetowych ustalił właściciela owczarka.

Jak ustaliła policja 36-latek nie pierwszy raz szczuł psem. 7 marca 2020 roku, jastrzębianin także przy pomocy owczarka zaatakował jastrzębianina, który został przez niego pogryziony.
36-latek usłyszał zarzuty pobicia, wywierania wpływu na małoletniego świadka, uszkodzenie ciała.  Mężczyzna stanie przed sądem.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021