Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie darmowa komunikacja? Jakie inwestycje w Jastrzębiu-Zdroju? Hetman: „Krytyka jest zawsze dla mnie motywująca”

Facebook Twitter

Anna Hetman prezydent Jastrzębia-Zdroju z absolutorium. Na wczorajszej (25.05.) sesji radni udzielili jej poparcia za wykonanie budżetu w roku 2022. My pytamy, będzie darmowa komunikacja? Co z inewstycjami?

darmowa komunikacja

Czy będzie darmowa komunikacja w Jastrzębiu-Zdroju?

Za uchwałą głosowało 12 radnych z Koalicji Samorządowej i Wspólnoty Samorządowej, 9 z klubu Prawo i Sprawiedliwość było przeciw.

Anna Hetman: Bardzo wnikliwie słucham tego, o czym mówią radni opozycyjni i wszystkie słowa krytyki i wszelkie sugestie biorę pod uwagę, analizuję i wiele rzeczy pewnie zrealizowałam dzięki temu. Bardzo dziękuję zawsze radnym opozycyjnym za te słowa krytyki, bo one są zawsze dla mnie takie motywujące.

Radio 90: Tak i wczoraj padło pytanie, co z tą darmową komunikacją? 2018 rok kampania wyborcza. Mówi pani: tak mamy darmową komunikację dla młodzieży, dla dzieci będzie dla wszystkich. Mamy rok 2023 i nie mamy.

Anna Hetman: Nie mamy. Ale to wszystko będzie zrealizowane.

Z czego wynika opóźnienie wprowadzenia darmowej komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju?

Winna jest pandemia, wojna i związany z nią kryzys

– tłumaczy prezydent Anna Hetman poranny gość Radia 90.

Anna Hetman: Ogromny kryzys finansowy w całym kraju i w finansach samorządu. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to w przyszłym roku ta komunikacja będzie funkcjonowała. Mam nadzieję.

Radio 90: Jeśli wszystko dobrze pójdzie, oczywiście, czyli Anna Hetman wygra wybory, bo startuje pani, to obiecuje na kolejną kadencję darmową komunikację dla wszystkich.

Anna Hetman: Nie powiedziałam, że na kolejną kadencję, ale w przyszłym roku. Liczymy na to tylko, że finanse samorządów nie ulegną pogorszeniu, bo w tej chwili polityka państwa spowodowała, że w każdym samorządzie jest o kilkanaście, kilkadziesiąt milionów mniej na wydatki bieżące.

Czy w Jastrzębiu-Zdroju będzie darmowa komunikacja?

Na wczorajszej sesji przedstawiono raport o stanie miasta. Arkadiusz Żabka pytał co z nowymi miejscami pracy i zapowiedziami inwestycji w branżę IT.

Anna Hetman: W tej chwili jesteśmy na etapie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, bo wszyscy świetnie mówią i domagają się tych inwestycji. Pytam gdzie? Kiedy nie było w ogóle terenów inwestycyjnych? Studium uchwalone w 2007 roku miało tak ograniczone tereny, zdegradowane, po kopalni, które były źle oczyszczone. W tej chwili już są w całości niemal wykupione. Nie mamy żadnych terenów do sprzedaży dla inwestorów. Teraz w tym nowym studium i w planie zagospodarowania przestrzennego mamy tereny zielone, płaskie, niezdegradowane. Tam będą się mogły lokować różne firmy, a branża IT to miejsce w Łaźni Moszczenica. Tam właśnie w drugim etapie realizujemy filar biznesowy, gdzie będą się lokowały firmy z tej branży.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024