Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Jastrzębia o komunikacji na nowy tydzień

Facebook Twitter

Od poniedziałku (18.02.) ma być więcej kursów - zapewnia prezydent Jastrzębia, Anna Hetman. To wynik rozmów, jakie magistrat prowadził z przewoźnikami. Na ulice miasta ma wyjechać kilka autobusów więcej, niż było to w ostatnich dniach.

Ze zwolnień lekarskich powinni wracać też kierowcy PKM-u:

Anna Hetman: Te linie będą uzupełnione i będzie mniejszy problem z dostaniem się do pracy również w związku z tym, że od piątku (15.02.) na terenie Jastrzębia-Zdroju zdecydowałam o wprowadzeniu komunikacji bezpłatnej dla wszystkich, bo będą się pojawiały również autobusy, które nie mają tego systemu elektronicznego, więc by nie różnicować i nie wprowadzać w błąd mieszkańców, stwierdziliśmy, że najlepiej i najłatwiej będzie poruszać się bez biletu, przesiadając się z jednej na drugą linie tak, aby jak najszybciej móc dojechać do pracy. 

Niestety po tygodniu nierealizowania kursów sytuacja Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jest jeszcze trudniejsza, firmie grożą kary, nie wiadomo czy uda się przeprowadzić kontrolowaną likwidację firmy, czy nie zostanie jednak ogłoszona decyzja o upadłości:

Anna Hetman: Podjęliśmy działania, aby uruchomić innych przewoźników, by jednak te linie były w pełni obsadzone- ludzie nie mogą dojechać do pracy. Na szczęście teraz mamy ferie, ale jednak mieszkańcy dojeżdżają do zakładów pracy i zgłoszenia zakładów pracy, że jakaś część, jakiś procent mieszkańców, 20-30% mieszkańców w poniedziałek (11.02.) np. nie pojawiła się w zakładach, co również będzie obciążało MZK, a co się z tym wiąże gminy, bo zakłady pracy żądają rekompensaty. Podobnie jak mieszkańcy, którzy wykupili bilety i nie mogą teraz jeździć.          

Będą także zwroty za taksówki, którymi pasażerowie dojeżdżali do pracy, a na firmę Warbus zostanie nałożona kara w wysokości około miliona złotych.

Komunikacja zastępcza – poniedziałek 18 lutego

Jastrzębie-Zdrój:

Poniedziałek 18 lutego w całości będą realizowane następujące linie: 102, 103, 105, 107, 108, 112, 113, 114, 118, 122, 125, 127, 128, 129 i 130. Na linii 101 wypadnie jeden kurs z Jastrzębia o godz. 15.15 oraz z Żor o godz. 16.10. Zawieszone linie na poniedziałek to: 119 i 126, natomiast na linii 106 pojedzie jeden kurs o godz. 3.40 z ul. Armii Krajowej WORD. Pozostałe linie będą wykonywane częściowo. Procentowe wykonanie kursów wyniesie ponad 90 procent. Przypomnijmy, że na terenie Jastrzębia-Zdroju do 24 lutego obowiązuje bezpłatna komunikacja dla wszystkich.

Żory, Czerwionka-Leszczyny:

Poniedziałek 18 lutego w całości kursować będą autobusy na liniach: 307, 308A, 308B i 309. Dodatkowo wróci na trasy linia 310 – realizowane będą wszystkie kursy za wyjątkiem dwóch ostatnich. Linie 311A,B,C oraz 312 wykonywane będą częściowo i kursować będą tak jak w ubiegły piątek. Zawieszona jest linia 308C, a w zasadzie jeden kurs, który obowiązuje na tej linii. Procentowe wykonanie kursów wyniesie ok. 85 procent.

Szczegóły rozkład jazdy na poniedziałek będzie dostępny w rozkładzie internetowym na stronie MZK oraz w aplikacji MyBus, sprawdź TUTAJ!

Więcej o problemach z komunikacją w regionie pisaliśmy: TUTAJ.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023