Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hetman: ”Oszczędzać będziemy nawet na papierze i środkach czystości”

Facebook Twitter

''Oszczędzać będziemy nawet na papierze i środkach czystości. Szukamy wszędzie oszczędności tak, by zrealizować zaplanowane inwestycje w 2021 roku''- mówiła w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman.

Miasto planuje także ograniczyć ilość imprez sportowych i kulturalnych. O 80% obcięto wydatki na działalność Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz biblioteki. Zabezpieczone mają być jednak pensje pracowników i opłaty za media. W nowym roku o 10% zmniejszona zostanie pula wydatków na kluby sportowe. Nie będzie także zatrudniania nowych pracowników w miejsce tych, którzy odeszli na emeryturę.

Ograniczamy wydatki bieżące

– mówiła w Radio 90 prezydent Hetman:

Wydatki bieżące wycięte są maksymalnie, więc będziemy bardzo ostrożnie gospodarować środkami choćby na papier czy środki czystości ale pozostały te pieniądze, które były planowane na inwestycje i mam nadzieję, że te inwestycje a jest ich sporo, uda nam się zrealizować. Mam nadzieję, że nie dojdzie do zwolnień pracowników, oczywiście mogą być jakieś przesunięcia z jednego miejsca w drugie, tak aby optymalnie wykorzystać ten czas pracy i aby te zadania były dobrze realizowane.

Jak podkreśla prezydent Anna Hetman:

Budżet miasta jest dopięty, a deficyt 36 mln złotych pokrywany będzie z nadwyżki z lat ubiegłych.

Plany inwestycyjne Jastrzębia-Zdroju na nowy rok są ambitne:

Mam zapewnione środki na inwestycje te, które się już rozpoczęły, czyli rondo i wiadukt przy Alei Piłsudskiego, w dalszym ciągu modernizujemy park, więc Plac Zdrojowy będzie zmodernizowany. Mamy również rozpoczęte inwestycje w ZS nr 5 i CKP. Rozpoczniemy wielką przebudowę wiaduktu w Bziu, rozpoczniemy modernizację budynku Łaźnia, czyli tego obiektu postindustrialnego, który przeobrazimy na miejsce turystyczne we współpracy z Czechami realizujemy, rozpoczniemy modernizację Powiatowego Urzędu Pracy, czyli budynek przy ulicy Wrocławskiej.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Jastrzębia Zdroju Anną Hetman do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj