Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hetman: Przyszedł czas na zaciskanie pasa

Facebook Twitter

Przyszedł czas na zaciskanie pasa- przyznała w porannej rozmowie w Radio 90 Anna Hetman prezydent Jastrzębia-Zdroju. Miasto z niepokojem patrzy na dramatycznie obniżające się dochody. Już teraz w miejskiej kasie z tytułu mniejszych wpływów z podatków jest kilkanaście milionów złotych mniej. Dlatego konieczne jest wprowadzenie oszczędności.

Po pierwsze, miasto Jastrzębie-Zdrój rezygnuje z wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej:

Niestety tutaj ani w tym, ani w przyszłym roku nie będziemy w stanie wprowadzić tej darmowej komunikacji. Bardzo mi przykro z tego powodu, na pewno mieszkańcy będą niezadowoleni, ale tutaj musimy myśleć generalnie o przyszłości miasta, o tym, aby budżet nasz nie załamał się, abyśmy mogli normalnie funkcjonować.

Po drugie, w tym roku na ulice Jastrzębia nie wyjadą miejskie rowery:

To po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie oszczędności. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie spokojniej i uda nam się ten system wprowadzić. Mieszkańcy tego oczekują- ja sobie zdaję z tego sprawę, też jestem zwolennikiem rowerów i na pewno będziemy robić wszystko, aby od przyszłego roku te rowery były w mieście już wdrożone.

Po trzecie, w miejskich jednostkach nie będzie możliwości zatrudniania nowych pracowników w miejsce tych, którzy odchodzą na emeryturę.

Nie chciałabym doprowadzić do tego, aby doszło do zwolnień jakichkolwiek, bo to też nie wróżyłoby dobrze. Większe bezrobocie, mniejsze wpływy z podatku PIT, natomiast tam, gdzie jest to możliwe, gdzie osoby rezygnują bądź odchodzą na emeryturę, na razie powstrzymujemy przyjmowanie.

Po czwarte, miasto Jastrzębie-Zdrój postanowiło także oszczędzać na nocnym oświetleniu. Latarnie świecić będą tylko od 21:00 do północy:

Od 21:00 zapalamy światła, o 24:00 gasimy. Życie w Jastrzębiu-Zdroju od godz. 24:00 tak naprawdę nie kwitnie. To są sporadyczne przypadki, kiedy ktoś się porusza po mieście. Mam nadzieję, że nie będzie to zagrażało bezpieczeństwu, tym bardziej że to jest lato i od godz. 3:00 już robi się widno. Oczywiście z chwilą ściemniania się jesienią- będą zmiany.

Po piąte w końcu Jastrzębie-Zdrój rezygnuje z organizacji miejskich imprez. W tym i przyszłym roku nie będzie dni miasta, Eksplozji Kolorów, czy Sylwestra. Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydent Jastrzębia Anną Hetman do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021