Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hetman w Radio90: Mniej pieniędzy na inwestycje

Facebook Twitter

Spadek dochodów z tytułu podatku PIT, podwyżki płac w oświacie i wzrost płacy minimalnej - te wszystkie czynniki mają wpływ na problemy finansowe, z jakim w najbliższych latach borykać się będą samorządy.

W Jastrzębiu-Zdroju będzie mniej pieniędzy na inwestycje – mówiła w porannej rozmowie w Radio90 Anna Hetman prezydent miasta:

Oczywiście będzie mniej na inwestycje. W tej chwili w budżecie mamy wpisane tylko te, które są w Wieloletnie Prognozie Finansowej. I zaplanowane dwie małe, które być może uda się je wpisać, jeśli rada miasta uchwali, będziemy je realizować. Więcej pieniędzy nie ma. Nieoszacowane mamy również inne inwestycje planowane inwestycje.

Nie ma pieniędzy na konieczny remont wiaduktu na Alei Piłsudskiego, nie będzie rozbudowy Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Jastrzębia nie stać również na budowę nowego stadionu. Przypomnijmy, że radni Jastrzębia podjęli uchwałę w sprawie budowy obiektu. Teraz uchylił ją wojewoda, wskazując na braki formalne:

Obecnie Jastrzębia na to nie stać, to są ogromne pieniądze. Nawet ta kwota, która była podana przez inicjatorów tej uchwały będzie zdecydowanie wyższa. Wiemy, jakie są ceny przy inwestycjach, nie jesteśmy w stanie w tej chwili wygospodarować. A tu trzeba czekać na środki zewnętrzne
Radio90: Czyli cieszy panią opinia wojewody.
Trudno tu mówić w kategoriach cieszy, czy nie. Już na sesji wskazywałam te formalne elementy, które być może będą skutkowały uchyleniem przez wojewodę tej uchwały. I tak się stało. Co będzie dalej, ja cały czas mam na myśli to, że oczekiwania pewnej grupy są, ja równie uważam, że taki obiekt powinien powstać, ale musimy mieć zabezpieczone na to środki.

Cała poranna rozmowa do odsłuchania i zobaczenia pod TYM linkiem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022