Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hetman w Radiu 90: „Współpraca się nie układała, dlatego zmieniliśmy dyrektora Łaźni Moszczenica”

Facebook Twitter

"Współpraca nie układała się tak jak powinna, nie mamy czasu na eksperymenty, stąd zmiana na stanowisku dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica" - mówi poranny gość Radia 90 prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman.

Po zaledwie kilku miesiącach pracująca od listopada ubiegłego roku Ewelina Budzińska-Góra została odwołana z funkcji dyrektora placówki mającej być atrakcją turystyczną miasta. Na jej miejsce powołano Izabelę Grelę dotychczasową rzecznik Urzędu Miasta, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Jastrzębia-Zdroju:

Anna Hetman: Niestety współpraca się nie układała tak jak powinna układać. Audyt to potwierdził, w związku z tym nie mamy już czasu na żadne eksperymenty. Została powołana specjalna osoba, również doświadczenie ma w kierowaniu instytucją kultury i mamy nadzieję, że dobrze się w tej roli spełni.

Radio 90: Pani wiedziała o tym, że są nieprawidłowości?

Anna Hetman: No niestety tak, od stycznia zauważaliśmy takie nieprawidłowości i brak zrozumienia ze strony poprzedniej Pani Dyrektor. Do marca nie zostały one wyprostowane, dlatego nastąpiła taka zmiana.

Izabela Grela na kierowanie placówką ma podpisaną umowę do kwietnia przyszłego roku. Otwarcie placówki zaplanowane jest pod koniec roku. Mamy mały poślizg

– przyznaje prezydent Hetman:

Anna Hetman: Niestety mamy brak materiałów na rynku, brak ludzi do pracy. Ukraińcy powyjeżdżali, ta łaźnia jest realizowana w ramach projektu ze środków transgranicznych z partnerem czeskim. Po stronie czeskiej niestety również występują opóźnienia. My musimy jednocześnie zakończyć przygotowanie i budowanie tej instytucji i jednocześnie przygotować otwarcie. Planujemy, że do września sama inwestycja będzie zakończona, tą bardzo ważną częścią jest wnętrze, a część wystawiennicza to ma być bardzo dobry produkt turystyczny.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z Anną Hetman tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj