Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hetman: „Wielu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju w niezwykle trudnej sytuacji”

Facebook Twitter

Rozumiem wyjątkową sytuację, ale nie może ona dotykać konkretnych osób- pisze do premiera Mateusza Morawieckiego prezydent Jastrzębia. Anna Hetman jest kolejnym samorządowcem, który interweniuje w sprawie obowiązkowej kwarantanny dla osób pracujących za granicą.

To postawiło wielu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju w niezwykle trudnej sytuacji- przekonuje Hetman i apeluje o rozwiązania, które pomogą ludziom mogącym praktycznie z dnia na dzień stracić pracę.

Obowiązkowa kwarantanna dla mieszkańców naszego regionu pracujących w Republice Czeskiej to ogromny problem i coraz realniejsze widmo utraty pracy. Dlatego też dziś zwróciłam się do premiera Mateusza Morawieckiego z pilną prośbą o przyjęcie rozwiązań systemowych, umożliwiających objęcie mieszkańców naszego miasta pomocą państwa lub dedykowanym i sfinansowanym przez rząd programem osłonowym. Jednocześnie zaapelowałam o przyjęcie rozwiązań, które umożliwią samorządowcom przygranicznych miast skuteczną osłonę naszych mieszkańców. Liczę, że strona rządowa podejdzie do tej sprawy odpowiedzialnie

– wyjaśniła prezydent Anna Hetman.

Mieszkańcy Jastrzębia, pracujący za granicą, już za chwilę potrzebować będą konkretnej pomocy – w tym, być może, finansowej. Tymczasem, w większości, pozbawieni są świadczeń ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wsparcie tych ludzi wymaga ścisłej współpracy między rządem a samorządami.

Prezydent Anna Hetman zasugerowała możliwość modyfikacji obowiązujących obecnie przepisów, równocześnie podkreślając, że konieczność ochrony przed epidemią koronawirusa, w oczywisty sposób wymaga zastosowania szczególnych środków.

Cały list prezydent Jastrzębia:

Pismo_prezydent Jastrzębia do premiera Morawieckiego

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021