Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Historia muzyki” w kilku krótkich lekcjach. Muzyczny Letni Teatr na Schodach

Facebook Twitter

W tym roku lipcowe występy w Letnim Teatrze na Schodach nabrały zdecydowanie muzycznego charakteru. Po przyjętym przez publiczność koncercie Domanskiego, na schodach przy ul. Kasprowicza 12 wystąpiła grupa Muzikanty z programem „Historia muzyki”.

fot.mat.prasowe

Wyobraźmy sobie salę gimnastyczną – gumowa nawierzchnia z czarnymi smugami od trampek, równo ustawione ławeczki, a na nich wiercą się dzieci. Zostały spędzone do sali nie na lekcję wychowania fizycznego, a na lekcję historii muzyki, której zazwyczaj nie uczą w szkołach. Od takiego ćwiczenia wyobraźni rozpoczął się muzyczny spektakl. „Historia muzyki” zabrała widzów w podróż po kontynentach (starożytne Chiny, meksykańscy mariachi) i gatunkach muzycznych (jazz, muzyka elektroniczna). Do czynnego udziału zaproszono widzów, którzy mogli samodzielnie przekonać się, że instrumenty muzyczne mogą powstać dosłownie ze wszystkiego – nie wykluczając sprzętów domowych takich jak miotła czy czajnik. Nogi same rwały się do tańca. Szczególnie gdy z głośników płynie Macarena lub popularny utwór francuskiego duetu Daft Punk

-pisze do naszej redakcji raciborska biblioteka.

Kolejny spektakl w ramach Letniego Teatru na Schodach odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 19.00. Będzie to solowy projekt lidera Muzikantów – Pjoter i jego „Kawaler” spojrzą na życie tego, który desperacko poluje na miłość.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj