Historyczne zwycięstwo JKH GKS-u w Lidze Mistrzów. Pokonali mistrza Norwegii Frisk Asker 4:3

Pierwsze historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów odnieśli hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (05.10.) pokonali na własnym lodzie mistrza Norwegii Frisk Asker 4:3. Gospodarze dominowali w dwóch pierwszych tercjach strzelając 3 gole.

Na listę strzelców wpisali się kolejno Martin Kasperlik, Radosław Nalewajka i Maciej Urbanowicz. W trzeciej odsłonie trafiać zaczęli goście, zdobyli dwie bramki, na co JKH GKS odpowiedział golem Egilsa Kalnsa. W końcówce Norwegowie wycofali bramkarza i trafili jeszcze raz. Ostatecznie wyrównać im się jednak nie udało i z wygranej cieszyli się jastrzębianie. Na pomeczowej konferencji drugi trener JKH GKS-u stwierdził:

Rafał Bernacki: Bardzo się cieszymy z wygranego meczu, jest to pierwszy nasz udział w Lidze Mistrzów i pierwsze zwycięstwo, więc jest ogromna radość. Pierwsze tercje zagraliśmy bardzo borze, byliśmy blisko przeciwnika, zagraliśmy agresywnie, mieliśmy dużą przewagę, prowadziliśmy 3:0. Niestety w trzeciej tercji w nasze szeregi wkradło się jakieś rozkojarzenie, troszkę to zdramatyzowaliśmy, niepotrzebnie. W trzeciej tercji przeciwnik strzelił gola na 3:1 i 3:2, później nerwowa końcówka, całkowicie niepotrzebnie ale myślę, że możemy być dumni z tego, że mamy pierwsze zwycięstwo w historii JKH w Lidze Mistrzów.

Dodajmy, że po wczorajszej wygranej JKH GKS awansował w tabeli grupy H Ligi Mistrzów na trzecie miejsce. Oba zespoły, które walczyły na Jastorze nie mają już jednak szans na awans do dalszej fazy rozgrywek. Ostatni mecz rozegrają w następny wtorek (12.10.) w Norwegii.

JKH GKS Jastrzębie – Frisk Asker 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)

1:0 Kasperlik (Bryk, Rac) 08:44, 5/4
2:0 R. Nalewajka (Ł. Nalewajka, Jarosz) 09:35
3:0 Urbanowicz (Razgals, Kostek) 20:32
3:1 Christiansen (Kuronen, Wold) 50:01
3:2 Fogstad Vold (Geheb, Nevalainen) 53:09, 5/4
4:2 Kalns (Rac, Bashirov) 54:19
4:3 Nevalainen (Andresen, Geheb) 58:13, 5/4 i bez bramkarza

JKH GKS Jastrzębie: Kieler – Kostek, Bahaleisha, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals – Górny, Bryk, Bashirov, Rac, Kalns – E. Sevcenko, Kameneu, Kasperlik, Mlynarović, A. Sevcenko – Horzelski, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.