Historyczny sukces młodych siatkarzy z Rybnika

Historyczny sukces młodych siatkarzy z Rybnika. Po raz pierwszy kadeci TS Volley Rybnik awansowali do finału Mistrzostw Polski. Rybniczanie byli gospodarzami turnieju półfinałowego w hali "ekonomika". Volley pokonał najpierw BAS Kaczmarek Białystok 3:0, później 3:1 Gwardię Wrocław, a w ostatnim spotkaniu przegrał 0:3 z drużyną Tempo Olsztyn.

Drugie miejsce w turnieju dało im awans do grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju. W finale będą jedynym reprezentantem śląska, awansować nie udało się ich kolegom z Jastrzębia, którzy w turnieju półfinałowym na własnym parkiecie zajęli 3 miejsce. Finał Mistrzostw Polski zostanie rozegrany za niespełna 2 tygodnie. Wiadomo, że rybniczanie zmierzą się w swojej grupie z Resovią Rzeszów, Naftą Piła i Metrem Warszawa.