StartWiadomości Wiadomości dnia

Hiszpańscy piłkarze trenują w Rybniku

Co roku latem czy zimą w przerwie między rozgrywkami przyjeżdża tu kilka, kilkanaście klubów – także ekstraligowych, by szlifować formę. Ostatnio Kamień zaczęli odwiedzać także zagraniczni piłkarze. Mówi prezes zarządu miejskiej spółki „Hossa”, odpowiedzialnej za ośrodek w Kamieniu, Jarosław Sikora:

Co ciekawe zawodnicy z Hiszpanii, którzy przyjechali na obóz do Kamienia reprezentują kilka klubów, są zrzeszeni w tamtejszym Związku Zawodowym Piłkarzy – AFE. Mówi jego dyrektor generalny, Jesus Barbadilla:

Jak Hiszpanie trafili do Rybnika? Mówi polski współpracownik hiszpańskiego związku AFE, Andrzej Janeczko:

Podczas kilkudniowego zgrupowania w Rybniku, Hiszpanie będą trenować, ale także uczyć się języka polskiego. Reprezentacja AFE ma w planach również kilka sparingów. Dla miejscowych kibiców najbardziej interesujący będzie ten ostatni:

Dodajmy, że Związek Zawodowy Piłkarzy w Hiszpanii istnieje od 1978 roku, zrzesza 9 tysięcy piłkarzy zawodowych z pierwszej, drugiej i trzecie ligi hiszpańskiej i jest to jeden z najmocniejszych tego typu związków na świecie. Goście z półwyspu Iberyjskiego nie wykluczają, że do Kamienia wrócą za rok. Na ich konferencji prasowej był Robert Krzyżaniak.

Zostaw komentarz