Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie poddają się w walce o finał

Wczoraj (27.03.) hokeiści wygrali wyjazdowy mecz z Re-Plast Unią Oświęcim 3:2. Jastrzębianie rozstrzygnęli losy meczu dopiero w rzutach karnych. Spotkanie podobnie jak ostatni mecz na Jastorze, który JKH GKS wygrał po dogrywce od początku było zacięte i emocjonujące.

Tym razem to gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie a mistrz Polski „gonił” wynik

Wyrównujące bramki strzelali Roman Rac i Aruts Sevcenko. W regulaminowym czasie gry było 2:2. 20-minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i zarządzono rzuty karne. W piątej ich serii trafili gospodarze, ale wyrównał Vitalijs Pavlovs. Kolejne pięć strzałów nie przyniosło rezultatu, aż w końcu bramkarza Unii pokonał bohater meczu, Roman Rac i z wygranej cieszyli się jastrzębianie. W półfinałowej rywalizacji prowadzi zespół z Oświęcimia, ale już tylko 3:2. We wtorek (29.03.) mecz numer 6, który zostanie rozegrany ponownie na Jastorze. Początek o godz. 18.00. JKH GKS musi wygrać, aby na decydujące spotkanie pojechać raz jeszcze do Oświęcimia.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 2:3 k. (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:3)

1:0 Dziubiński (Carlsson, Glenn) 03:46
1:1 Rac (Bahalejsza, Kalns) 17:34
2:1 Da Costa (Glenn, Carlsson) 46:49
2:2 A. Sevcenko (Razgals, Bryk) 56:42
2:3 Rac (dec. karny) 80:00

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Kostek, Bahalejsza, Kasperlik, Rac, Kalns – E. Sevcenko, Bryk, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Horzelski, Jelszański, R. Nalewajka, Paś, Ł. Nalewajka – Gimiński, Kamienieu, Pelaczyk, Jass.

W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS – Unia 2-3