Hokeiści JKH GKS nadal niepokonani na własnym lodzie. Wygrali po dogrywce

Wczoraj (26.01.) jastrzębianie zmierzyli się z Podhalem Nowy Targ, mecz wygrali 3:2, ale potrzebowali do tego dogrywki. Wszystkie gole strzelili wykorzystując grę w przewadze. Po dwóch tercjach prowadzili 2:0 po trafieniach Arkadiusza Kostka i Martina Kasperlika. W trzeciej skuteczni byli goście, którzy zdołali wyrównać.

O zwycięzcy decydowała dogrywka. Jastrzębianie rozpoczynali ją ponownie grając w przewadze i już w 53 sekundzie doliczonego czasu gry zdobyli zwycięska bramkę. Bramkarza gości pokonał Marek Hovorka. Dzięki tej wygranej JKH GKS dopisał do swojego konta dwa punkty i nadal pozostaje liderem Polskiej Hokej Ligi, o trzy punkty wyprzedza GKS Tychy, który ma jednak na koncie jedno spotkanie rozegrane mniej.

Teraz zespół trenera Roberta Kalabera czekają dwa mecze na wyjeździe: w piątek (29.01.) w Sanoku, a w niedzielę (31.01.) w Katowicach.

26 stycznia 2021, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – TAURON Podhale Nowy Targ 3:2 d. (1:0, 1:0, 0:2, d. 1:0)

1:0 Kostek (Rac, Phillips) 15:56 5/4
2:0 Kasperlik (Sevcenko, Rac) 21:40 5/4
2:1 Bepierszcz (Vachovec) 40:19 5/4
2:2 Worwa (Neupauer, Gajor) 49:58
3:2 Hovorka (Urbanowicz, Bryk) 60:53 4/3

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Górny, Bryk, Hovorka, Urbanowicz, Paś – Kostek, Sevcenko, Phillips, Rac, Kasperlik – Horzelski, Jass, Wróbel, Sołtys, Wałęga – Matusik, Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.