Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie awansowali do półfinału Mistrzostw Polski!

Wczoraj (1.03.) po raz czwarty pokonali Podhale Nowy Targ, tym razem 2:1. Tym samym wygrali ćwiećfinałową rywalizację z "Szarotkami" 4:0.

Mecz był zacięty od samego początku. Gospodarze w pierwszej tercji objęli prowadzenie, jastrzębianie odpowiedzieli w drugiej części meczu golem Martina Kasperlika a w trzeciej wynik ustalił Roman Rac.

Wyrównujący gol wyraźnie zgasił apetyty gospodarzy. W efekcie w ostatniej odsłonie Patrik Nechvatal nie miał wiele pracy, czego z kolei nie można było powiedzieć o golkiperze Podhala. „Wiedźmin” skapitulował wprawdzie tylko raz, ale to wystarczyło do triumfu JKH GKS. Siedemnasty gol w tym ćwierćfinale padł w 47. minucie, a jego autorem był Roman Rac, który strzałem z dystansu znalazł lukę tuż przy Odrobnym. Ostatni zryw gospodarzy miał miejsce w okolicach 55. minuty, gdy na ławkę kar zjechał Dominik Paś. Jastrzębianie dość spokojnie wytrzymali jednak to osłabienie, dowieźli wynik do końca zawodów i tym samym mogli cieszyć się z awansu!

– pisze na swej stronie w internecie klub z Jastrzębia.

Była to czwarta wygrana JKH GKS-u a to oznacza, że zespół zagra o medale. Teraz jastrzębianie będą mieli kilka dni na regenerację i przygotowanie się do półfinałów. W tej fazie rozgrywek przeciwnikiem zespołu z Jastrzębie będzie ktoś z tercetu: Energa Toruń, GKS Katowice i Unia Oświęcim.

TAURON Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

1:0 Bryniczka (Pettersson, Kułakow) 10:42 5/4
1:1 Kasperlik 38:22 4/4
1:2 Rac (Bryk, Phillips) 46:48

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Sołtys – Sevcenko, Horzelski, Paś, Wałęga, Urbanowicz – Matusik, Michałowski, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.

Strzały: 28 – 43 Kary: 6 min – 10 min