Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie lepsi od Automatyki Gdańsk

Oba zespoły zmierzyły się wczoraj (13.11.) na Jastorze, a wygrali gospodarze 3:1. Bohaterem spotkania był czeski obrońca JKH GKS-u Jakub Kubes. To on w drugiej tercji doprowadził do wyrównania, bo goście prowadzili od 27. minuty meczu.

Później Kubes asystował przy golu Radosława Nalewajki i sam trafił jeszcze raz w 52. minucie spotkania. Hokeiści z Jastrzębia zajmują trzecie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. W najbliższy weekend czekają ich dwa trudne mecze na północy Polski. W piątek (16.11.) zagrają w Toruniu z Energą, a dzień później (17.11.) w Gdańsku zmierzą się ponownie z Automatyką.

JKH GKS JASTRZĘBIE – MH AUTOMATYKA GDAŃSK 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

0:1 – 26:44 – Jegor Rożkow – Josef Vitek, Jakub Stasiewicz
1:1 – 31:21 – Jakub Kubeš – Peter Fabuš, Kamil Wróbel
2:1 – 41:34 – Radosław Nalewajka – Kamil Wróbel, Jakub Kubeš
3:1 – 51:57 – Jakub Kubeš – Radosław Nalewajka, Dominik Paś (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Sulka, Gimiński, Kasperlík, Dubinin, Komínek – Kubeš, Radzieńciak, Paś, Fabuš, Wróbel – Bigos, Matusik, Nahunko, Kulas, Świerski – Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

MH Automatyka Gdańsk: Cariegorodcew (Zgrzebnicki) – Chalupa, Malý, Steber, Polodna, Danieluk – Dolny, Aleksjuk, Vitek, Rożkow, Marzec – Kantor, Pastryk, Strużyk, Pesta, Stasiewicz – Lehman, Leśniak, Rompkowski, Wróbel, Smal.

Kary: 10:20 / Strzały: 32:21 / Widzów: 400.