Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie nie zagrają w półfinale Mistrzostw Polski

Wczoraj (09.03.) w decydującym spotkaniu rywalizacji z Podhalem Nowy Targ jastrzębianie przegrali 2:3 po serii rzutów karnych.

Siódmy mecz, podobnie jak cała ćwierćfinałowa rywalizacja obu drużyn był bardzo zacięty. Jastrzębianie „gonili wynik”. Najpierw na 1:1 wyrównali za sprawą Dominika Pasia, który wykorzystał rzut karny, a później na dwie minuty przed końcem spotkania na 2:2 wyrównał Tomasz Kominek. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i zarządzono rzuty karne. Tu lepsi byli gospodarze. Bramkę dającą im awans do półfinału strzelił Damian Tomasik.

Przegrana oznacza dla JKH GKS-u Jastrzębie koniec sezonu.

Podobnie jak przed rokiem w ćwierćfinale odpadli po walce z drużyną z Nowego Targu. Tym razem byli bliscy awansu, ale nie wykorzystali szansy jakim było szóste spotkanie na własnym lodowisku, które przegrali tracąc gola w ostatniej sekundzie meczu.

W tym sezonie hokeiści JKH GKS-u rozegrali 45 ligowych meczów, 26 razy zwyciężali, strzelili 142 bramki. Zagrali także w turniej finałowym Pucharu Polski, gdzie po zaciętej walce odpadli przegrywając półfinał z GKS-em Tychy. Ostatecznie ligowy sezon kończą na 5 miejscu.