Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie poznali rywala w półfinale Mistrzostw Polski. Zmierzą się z GKS-em Katowice

Facebook Twitter

Jastrzębianie, którzy 4:0 pokonali w ćwierćfinale Podhale Nowy Targ, długo musieli czekać na kolejnego rywala. Ostatecznie okazało się, że walczyć będą w śląskich derbach z ekipą z Katowic. Katowiczanie okazali się bowiem lepsi od Unii Oświęcim.

fot.jkh.pl

W minioną sobotę (06.03.) pokonali po raz czwarty Unię, kończąc rywalizację z tym zespołem w stosunku 4:2.

Przypomnijmy, że z drużyną GKS-u jastrzębianie mierzyli się w tym sezonie czterokrotnie, wygrali trzy mecze, tylko raz schodzili z lodu pokonani. W grudniu ulegli gościom na Jastorze 1:2, ale w ostatni weekend stycznia zrewanżowali się wygrywając na wyjeździe 4:2. Jak będzie teraz?

Pierwsze dwa półfinałowe spotkania odbędą się na Jastorze w czwartek i piątek (11-12.03.). Następne dwa w poniedziałek i wtorek w Katowicach (15-16.03.). Jeżeli cztery mecze nie wyłonią zwycięzcy kolejne spotkania zaplanowano na 19, 21 i 23 marca. Walka toczy się do czterech zwycięstw.

W minionym tygodniu klub z Jastrzębia poinformował, że przedłużył na kolejne dwa sezony kontrakty z trzema podstawowymi zawodnikami, bramkarzem Patrikiem Nechvatalem, Maciejem Urbanowiczem i Romanem Racem.

Dodajmy, że w drugiej półfinałowej parze GKS Tychy walczył będzie z Cracovią. Mistrza Polski poznamy najpóźniej 9 kwietnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj