Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie w finale Pucharu Polski

Wczoraj (27.12.) po dramatycznym meczu jastrzębianie pokonali po rzutach karnych Tauron KH GKS Katowice i dziś (28.12.) zagrają o trofeum. Jastrzębianie nie byli faworytem wczorajszego (27.12.) spotkania, ale przystąpili do niego bardzo zmotywowani.

Od pierwszej minuty toczyli wyrównany bój z liderem Polskiej Hokej Ligi. Mimo wielu stworzonych sytuacji przegrywali po pierwszej tercji 0:2, w drugiej, gdy grali w przewadze stracili trzeciego gola, ale dalej ambitnie walczyli i dwie minuty później po strzale Tomasza Kominka zdobyli pierwszą bramkę. Ten sam zawodnik, już w trzeciej tercji znów trafił do siatki przeciwnika, a na nieco ponad dwie minuty przed końcem spotkania z niebieskiej nie do obrony uderzył Vladimir Lukaczik.

10-minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o tym kto wygra decydowały rzuty karne. Tu szczęście sprzyjało jastrzębianom. Swoje próby wykorzystali Peter Fabusz i Artiom Dubinin, co przy czterech skutecznych interwencjach Ondreja Raszki dało hokeistom z Jastrzębia upragniony awans.

Dziś (28.12.) o godz. 19.45 zmierzą się z Podhalem Nowy Targ. „Szarotki” pokonały wczoraj 3:0 obrońcę tytułu GKS Tychy. JKH GKS ma szansę wywalczyć trofeum po raz drugi w historii. Pierwszy raz udało się to w 2012 roku w Sanoku.