Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hokeiści z Jastrzębia dzisiaj walczą w Nitrze

Facebook Twitter

Czy hokeiści z Jastrzębia sięgną po drugi puchar w tym sezonie? W środę (8.01.) zaczynają finałową walkę o Puchar Wyszehradzki.

Przypomnijmy, że jastrzębianie mają już na swoim koncie jedno trofeum wywalczone w tym sezonie. Pod koniec minionego roku na lodowisku w Tychach zdobyli Puchar Polski. Teraz przed nimi szansa, by sięgnąć po drugi, tym razem w polsko-czesko-słowacko-węgierskich rozgrywkach, czyli Pucharze Wyszehradzkim.

JKH GKS w finałowym dwumeczu walczyć będzie z wicemistrzem Słowacji, HK Nitra. Co ciekawe obie drużyny spotkały się już ze sobą w fazie grupowej tych rozgrywek. W meczu rozegranym na Słowacji lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wygrali 5:3. Czy będą w stanie powtórzyć wynik na lodowisku przeciwnika? Na pewno będzie to trudne, zagrają bez kilku podstawowych, kontuzjowanych zawodników. Zabraknie między innymi Fina Jesse Rothli czy Radosława Sawickiego. Słowacy mają natomiast w składzie aż siedmiu doświadczonych Kanadyjczyków i dobrego bramkarza z Czech. Choć nie są wysoko w tabeli słowackiej ekstraklasy, będą bardzo trudnym przeciwnikiem.

Dziś pierwsze finałowe spotkanie, rewanż za tydzień w czwartek (16.01.) o godzinie 18.00 na Jastorze. Zespół lepszy w dwumeczu wywalczy Puchar Wyszehradzki. Dodajmy, że JKH GKS nie ma jeszcze takiego w kolekcji. Początek dzisiejszego meczu w Nitrze o godzinie 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj