Hokeiści z Jastrzębia o krok od półfinałów Mistrzostw Polski

Jastrzębianie wygrali już trzeci mecz w rywalizacji z Podhalem Nowy Targ i co ważne JKH GKS wygrał z Podhalem w Nowym Targu. We wtorek (6.03.) grają na Jastorze.

Jastrzębianie pokonali gospodarzy 4:1 będąc od początku do końca meczu zespołem lepszym. Już po 6 minutach prowadzili 2:0 po golach Tomasza Kominka i Leszka Laszkiewicza w drugiej tercji dorzucili jeszcze dwa trafienia za sprawą Richard Bordowskiego i Marcina Horzelskiego, na co gospodarze odpowiedzieli tylko jedną bramką.

W ostatniej tercji gole już nie padły i ze zwycięstwa cieszyli się jastrzębianie. To oni prowadzą w rywalizacji obu drużyn 3:2 i tylko jednego zwycięstwa brakuje im by awansować do półfinału. Szansa we wtorek (6.03.). Mecz numer 6 zostanie rozegrany na Jastorze.

Polska Hokej Liga – Playoff (1/4 finału) – 04/03/2018 – Nowy Targ – godz. 18:00
TATRYSKI PODHALE NOWY TARG – JKH GKS JASTRZĘBIE 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

0:1 – 03:12 – Tomasz Kominek – Kamil Świerski, Jan Homer
0:2 – 05:28 – Leszek Laszkiewicz – Marcin Horzelski, Richard Bordowski
0:3 – 24:26 – Richard Bordowski – Dominik Paś, Leszek Laszkiewicz
0:4 – 28:19 – Marcin Horzelski – Łukasz Nalewajka
1:4 – 34:30 – Siergiej Ogorodnikow – Elvijs Biezais (5/4)

Podhale Nowy Targ: Odrobny (B. Kapica) – Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka, Samarin, Gruszka, Ogorodnikow, Biezais – Kapica, Pichnarcik, Michalski, Neupauer, Różański – Wojdyła, Mrugała, Svitac, Siuty, Kondraszow

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Fuczik) – Horzelski, Jankovicz, Bordowski, Paś, Laszkiewicz – Lukaczik, Homer, Kominek, Kulas, Świerski – Kubesz, Gimiński, Nahunko, Wróbel, Ł. Nalewajka – Bigos, Jarosz.