Hokeiście JKH GKS-u Jastrzębie coraz bliżej zdobycia Pucharu Wyszehradzkiego

Wczoraj (8.01.) w pierwszym meczu finałowym pokonali wicemistrza Słowacji HK Nitra 3:2. Hokeiści z Jastrzębia są niepokonania w Pucharze Wyszehradzkim, jeżeli podtrzymają zwycięską serię, zdobędą puchar.

Wyjazdowe spotkanie było bardzo zacięte. Już w drugiej minucie od prowadzenia zaczęli je Słowacy.JKH GKS wyrównał dwie minuty później po strzale Łukasza Nalewajki. W drugiej tercji jastrzębianie dominowali na tafli, oddali dwa razy więcej strzałów niż przeciwnicy a efektem tego były dwa gole. Zdobyli je Dominik Paś i Łotysz Maris Jass. Na początku trzeciej tercji HK Nitra zdobyła kontaktową bramkę ale na więcej nie pozwolił już do końca meczu, świetnie broniący w bramce JKH GKS-u, Ondrej Raszka.

Rewanż za tydzień w czwartek (16.01.) na Jastorze.

HK Nitra – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
1:0 Scheidl (Morrison, Blackwater) 02:46, 5/4
1:1 Ł. Nalewajka (Jabornik, Iossafov) 05:09
1:2 Paś (Kasperlik, Górny) 28:23
1:3 Jass (Kasperlik, Górny) 35:12
2:3 Koys (Yellow Horn, Morrison) 40:14, 5/4

HK Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, Csányi, Kollár, Yellow Horn – Pupák, M. Versteeg, Fominych, Blackwater, Scheidl – S. Rácz, A. Sloboda, Buček, Lušňák, Koyš – Kubka, Korím, Hrušík, Minárik, Tábi.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Jass, Górny, Wałęga, Kasperlik, Urbanowicz – Jabornik, Auvinen, Iossafov, Virtanen, Ł. Nalewajka – Michałowski, Gimiński, Paś, R. Nalewajka, Jarosz – Matusik, Kulas.