Hokej: JKH GKS Jastrzębie wygrał w Oświęcimiu

Wygrali w "jaskini lwa"! Udany rewanż hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. Po niedzielnej (16.10.) porażce na własnym lodzie z Re-Plast Unią Oświęcim, wczoraj (18.10.) jastrzębianie pokonali na wyjeździe lidera Polskiej Hokej Ligi 1:0. Tym samym przerwali serię 9 zwycięskich spotkań drużyny z Oświęcimia.

JKH GKS Jastrzębie

Decydująca bramka padła już w 7. minucie meczu. JKH GKS wykorzystał grę w przewadze, a gola – jak się później okazało – na wagę trzech punktów zdobył Jozef Mikyska. Bohaterem meczu był także bramkarz Bence Balizs, który zachował czyste konto, broniąc wiele strzałów hokeistów z Oświęcimia.

Przypomnijmy, że było to spotkanie trzeciej rundy tego sezonu, rozegrane awansem. Jego wynik nie liczy się do klasyfikacji po dwóch rundach, po których wyłonione zostaną najlepsze cztery zespoły, które powalczą pod koniec roku o Puchar Polski. JKH GKS ma nadal szanse by znaleźć się w tym gronie. W niedzielę (23.10.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

0:1 Mikyska (Urbanowicz, Kaleinikovas) 06:12 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Sevcenko, Kostek, Urbanowicz, Freidenfelds, Svec – Viinikainen, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Paś – Górny, Bryk, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Sinegubovs – Horzelski, Kamienieu, Blanik, Jarosz, Pelaczyk.