Hokej: JKH GKS Jastrzębie znów lepszy od Cracovii

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie kolejny raz w tym sezonie wygrali z Comarch Cracovią. W miniony piątek (03.02.) oba zespoły rywalizowały na Jastorze. Mecz przeciwko liderowi Polskiej Hokej Ligi był zacięty i emocjonujący.

JKH GKS Jastrzębie w pierwszej tercji nie zdobył bramki. W drugiej gola dla jastrzębian zdobył Dominik Paś, a „pasy” doprowadziły do wyrównania w trzeciej odsłonie meczu. Remis 1:1 oznaczał dogrywkę. Ona także nie przyniosła rozstrzygnięcia, a co ciekawe Cracovia nie wykorzystała w niej rzutu karnego.

JKH GKS Jastrzębie wygrywa po rzutach karnych

Właśnie seria rzutów karnych wyłoniła ostatecznie zwycięzcę. Lepiej egzekwowali je gospodarze, gola na wagę zwycięstwa i dwóch punktów strzelił dla zespołu z Jastrzębia Fin Tuukka Rajamaeki. Teraz przed drużynami Polskiej Hokej Ligi „przerwa na reprezentację Polski”.

Robert Kalaber, trener drużyn JKH GKS Jastrzębie i Reprezentacji Polski

Nasza kadra weźmie udział w Turnieju Czterech Narodów w Coventry. Dodajmy, ostatni mecz zasadniczej części sezonu jastrzębianie rozegrają 17 lutego w Tychach.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 2:1 k. (0:0, 1:0, 0:1, k. 3:2)
1:0 Paś (Rajamaeki, Urbanowicz) 20:38
1:1 Kapica (Wronka, Łyszczarczyk) 43:55
2:1 Rajamaeki 65:00 (dec. karny)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki – Horzelski, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec – Sevcenko, Kamienieu, Huhdanpaa, Freidenfelds, Sinegubovs – Górny, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.