Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hokejowa reprezentacja Polski zakończyła zmagania w Mistrzostwach Świata Elity

Facebook Twitter

Hokejowa reprezentacja Polski zakończyła wczoraj (20.05) zmagania w Mistrzostwach Świata Elity w Ostrawie. Nasz zespół niestety nie zdołał zapewnić sobie utrzymania i w przyszłym roku znów zagra w dywizji IA (jeden a). Podczas mistrzostw dobrze zaprezentowali się hokeiści związani z Jastrzębiem.  

polskihokej.eu

Hokejowa reprezentacja Polski wraca do domu

Nasz zespół zaczął rewelacyjnie przegrywając dopiero po dogrywce z aktualnymi brązowymi medalistami mistrzostw świata, Łotyszami 4:5. Gole w tym meczu zdobywali wychowankowie jastrzębskiego hokeja Kamil Wałęga i Mateusz Bryk. W kolejnych spotkaniach Polacy walczyli ale musieli uznać wyższość wszystkich rywali. Szanse na utrzymanie mieli do ostatniego meczu w którym musieli pokonać Kazachstan. Na początku spotkania znów trafił Wałęga, ale później trzy gole zdobył rywal i to on pozostał w hokejowej elicie.

Dodajmy, że podczas czempionatu gola w meczu z Niemcami strzelił także obrońca JKH GKS-u Patryk Wajda, a w meczu z Francja trafił jego klubowy kolega, Dominik Paś W reprezentacji wystąpili także inni zawodnicy z Jastrzębia: Maciej Urbanowicz, Arkadiusz Kostek, Grzegorz Kolusz i Kamil Górny. Wspominany Dominik Paś został wybrany jednym z trzech najlepszych polskich zawodników na mistrzostwach. A choć Polakom nie udało się utrzymać w Elicie, zasłużyli na słowa uznania, walczyli dzielnie z silniejszymi i wyżej notowanymi rywalami i wstydu nam nie przynieśli. Na słowa uznania zasługują także kibice, których tysiące w każdy meczu dopingowało Polaków z trybun lodowiska w Ostrawie.

Przypomnijmy, trenerem naszej reprezentacji jest szkoleniowiec JKH GKS-u Jastrzębie Robert Kalaber, a team leaderem, rodowity jastrzębianin Leszek Laszkiewicz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024