Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

,,Hołd i podziw walczącym Górnoślązakom”. Biblioteka w Pawłowicach zaprasza na wystawę i wykład historyczny

Facebook Twitter

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zachęca do obejrzenia wystawy Muzeum Śląskiego "Hołd i podziw walczącym Górnoślązakom" - echa III powstania śląskiego na terenie Polski, która dostępna będzie w Domu Ludowym w Jarząbkowicach. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wykład historyczny "Nasi przodkowie w Powstaniach Śląskich" prowadzony przez Agnieszkę Kieloch.

fot.pixabay.com

,,Hołd i podziw walczącym Górnoślązakom”

,,Hołd i podziw walczącym Górnoślązakom” – echa III powstania śląskiego na terenie Polski skupia się na stosunku społeczeństwa innych regionów Polski do wydarzeń na Śląsku. Z wystawy można się dowiedzieć o inicjatywach propowstańczych, o reakcjach mieszkańców poszczególnych części kraju na powstanie oraz poznać miejsca, w których się gromadzono, aby wyrażać poparcie dla biorących udział w tym patriotycznym wydarzeniu.

Znaczącym elementem ekspozycji są cytaty prasowe ukazujące atmosferę w poszczególnych miastach, stanowisko mieszkańców wobec decyzji politycznych, euforię poparcia dla walczących oraz ogólne głosy wzywające do wspólnej mobilizacji. Nie brakuje również przeglądu istotnych wydarzeń historycznych, które miały związek z III powstaniem śląskim w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lwowie, na Śląsku Cieszyńskim, w Zagłębiu Dąbrowskim, Częstochowie, Kielcach oraz na Pomorzu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023