Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hospicjum w Rybniku: Podpisano umowę na dokończenie budowy

Facebook Twitter

Ponad 37 milionów złotych ma kosztować hospicjum w Rybniku. Dziś (24.05) podpisano w magistracie umowę na dokończenie budowy.

Hospicjum w Rybnku
fot. Rybnik.pl

Hospicjum w Rybniku powstanie

Hospicjum w Rybniku budowane jest na miejskiej działce przy ulicy Barbórki w dzielnicy Niedobczyce. Obiekt miał już być gotowy, ale ze względu na kłopoty z pierwszym wykonawcą, budowa nie wyszła nawet z ziemi. Teraz za dokończenie bierze się nowy wykonawca, wyłoniony w nowym przetargu i jak zapewniają w urzędzie – skrupulatnie sprawdzony.

Rybnickie hospicjum wybuduje wybrana w przetargu firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Gliwic. Wykonawca ma zrealizować zadanie za kwotę 37 036 764,69 zł. Budowa powinna zostać zakończona w styczniu 2026 roku – na realizację zamówienia Wykonawca ma 600 dni od daty zawarcia umowy.

Poza budową samego budynku hospicjum, zamówienie obejmuje również zagospodarowanie terenu, w tym m.in. sieci zewnętrzne, drogę dojazdową, drogę wewnętrzną, stanowiska postojowe, chodniki i ścieżki przeznaczone do ruchu pieszego, infrastrukturę towarzyszącą, elementy małej architektury oraz tereny zielone.

Budowa hospicjum w Rybniku
Rybnickie hospicjum będzie miejscem dla 30 pacjentów stałej opieki oraz 10 pacjentów dziennej opieki medycznej.  Prowadzeniem tego miejsca ma się zająć Fundacja Puls-Med.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj