Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Hotel Olimpia ma dzierżawcę

Facebook Twitter

Hotel "Olimpia" w Kamieniu dalej będzie hotelem. Urząd Miasta w Rybniku informuje o nowym dzierżawcy miejsca, w którym prowadzona będzie nadal działalność hotelarsko - gastronomiczna.

Fot. rybnik.eu \ d.kufieta

Konkurs- drugi już, bo pierwszy nie przyniósł rozstrzygnięcia- wygrała firma z naszego regionu, z Bogunic. Dalej będzie prowadzić tam restaurację oraz hotel, dzierżawca zapewni też- był to jeden z wymogów konkurs- pracę dla wszystkich dotychczasowych pracowników. Dzierżawa to 22 tysiące złotych netto miesięcznie.

Jak informuje Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku, nowa firma będzie zarządzała hotelem z 55 pokojami, salą restauracyjną wraz z zapleczem, do dyspozycji będą też dwie sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe, dzierżawa dotyczy pralni i budynku hali sportowej także parkingu i terenów zielonych.

Przypomnijmy, że rok temu pojawiła się informacja o inwestorze z Włoch, który chciałby w Rybniku-Kamieniu prowadzić dom opieki dla osób starszych, z tych planów nic nie wyszło. Wyłonienie dzierżawcy ma poprawić wynik finansowy miejskiej spółki „Hossa”, do której należy „Olimpia”.

Do Konkursu została złożona jedna oferta przez firmę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maciej Kozieł 44-295, Bogunice, ul. Leśna 2B, dzierżawca będzie prowadził w „Olimpii” działalność hotelarsko – gastronomiczną.

Miejska spółka „Hossa” nadal będzie prowadziła przeglądy techniczne i inwestowała w przyłączenie hotelu do sieci gazowej, wyłonienie dzierżawcy poprawi wynik finansowy spółki.

Komisja stwierdziła kompletność oferty oraz zgodność z wymogami Regulaminu Konkursu, po rozmowie i odpowiedziach na szereg pytań ze strony komisji oferta została przyjęta. Dzierżawca będzie opłacał stawkę czynszu dzierżawnego w wysokości 22 tys. zł netto miesięcznie.

Przedmiotem konkursu była dzierżawa nieruchomości gruntowej, zabudowanej budynkiem hotelowo-gastronomicznym obejmującą 55 pokoi, salę restauracyjną wraz z zapleczem kuchennym i magazynowym, dwie sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe, saunę i wannę z hydromasażem, pralnię, budynek hali sportowej oraz parking utwardzony nawierzchnią z kostki betonowej, ciągami komunikacyjnymi, terenem zieleni i ogrodzeniem oraz halą sportową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2020