Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hoym Industry Fest 4 za nami, to jedyny niepowtarzalny klimat

Facebook Twitter

To jedyny niepowtarzalny klimat- mówili uczestnicy czwartej edycji Hoym Industry Fest, jaki odbył się w sobotę (12.09.) na terenie zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu.

Tłumów nie było, ale nie ilość była najważniejsza, tylko wspólne obcowanie z ze sztuką tworzoną w poprzemysłowej scenerii:

Radio 90: Jak rozmawia się z tymi, którzy są tutaj, mówią: niepowtarzalna atmosfera, to jest ta stara kopalnia.

Andrzej Kieś: Zgadza się. Zespoły, wystawy, wykłady. Oczywiście mogą one funkcjonować w innych miejscach, ale jak się to wszystko zaprezentuje jeszcze w odpowiednich okolicznościach, w odpowiednim miejscu, które samo w sobie buduje klimat, wszystko nabiera takiego wyższego wymiaru. Można o wiele głębiej w czuć się, zarówno w dźwięki, jak i obrazy czy w słowa, które dzisiaj dosięgły oczu i uszu uczestników festiwalu. Nie przyciąga tłumów, ale przyciąga zaangażowanych w ten rodzaj kultury i sztuki- jaki promujemy tym festiwalem- ludzi. Mamy osoby spoza województwa, wiem o osobach z Poznania, którzy do nas przyjechali, z województwa opolskiego, także nic tylko kontynuować tę linię.

-mówił Andrzej Kieś z Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu.

Sporym zainteresowaniem podczas festiwalu okazały się komputery Atari, Commodore, Amiga i PC i zabytkowe konsole. Stanowiska były dostępne dla każdego, kto chciał zagrać na kultowych już grach:

Za dwa tygodnie kolejne wydarzenie na terenie zabytkowej kopalni Ignacy. Odbędzie się tam Industriada 2020.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj