Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hoym Industry Fest. Wystawy i koncerty w industrialnym klimacie już w sobotę (12.09.)

Facebook Twitter

Hoym Industry Fest - to będzie pierwsza tak duża impreza plenerowa od początku pandemii w Rybniku. W najbliższą sobotę (12.09.) na terenie zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku Niewiadomiu, już po raz czwarty zorganizowany zostanie festiwal przyciągający miłośników muzyki, sztuki i starych komputerów.

Organizacja festiwalu w tych czasach nie była łatwa, ale się udało

– mówi Andrzej Kieś z Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku, z którym rozmawiał Arkadiusz Żabka:

No nie było to proste. Musieliśmy mieć w sobie dużo pozytywnych myśli i zakładać, że się uda. Cały program był przygotowany jeszcze w czerwcu, a przez całe wakacje, zwłaszcza kiedy Rybnik trafił do czerwonej strefy, drżeliśmy czy uda nam się to zrobić. Dwa tygodnie temu okazało się, że Rybnik przeszedł do strefy zielonej, więc można było zrobić kolejne kroki do przodu. Udaje się zrobić czwartą edycję. Jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego to już w sobotę (12.09.) spotkamy się wszyscy na kopalni Ignacy.

Jak na festiwal sztuk industrialnych przystało, można spodziewać się niebanalnych koncertów, ciekawych wykładów i spotkań z nietuzinkowymi ludźmi:

Wystąpią zespoły zarówno elektroniczne, jak i zespoły wykorzystujące typowo rockowe instrumentarium, aczkolwiek nieuciekające od odniesień do muzyki industrialnej. Pojawi się zespół Whalesong z Tarnowskich Gór, będzie to jedyny tegoroczny koncert tego zespołu. Będzie zespół Jesus Chrysler Suicide, weterani z Rzeszowa, którzy w przyszłym roku obchodzą 30-lecie swojej działalności. Pojawi się projekt Dynasonic prezentujący eksperymentalną muzykę. (…) Przedstawicielem miasta Rybnika będzie Morte. Czekają nas także wykłady. Pojawi się autorka książek Anna Maria Wybraniec. Ponownie pojawią się komputery Atari, Commodore, Amiga i PC i zabytkowe konsole. Stanowiska będą otwarte i będzie można na nich grać.

Impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym:

Paradoksalnie okazało się, że niszowy charakter festiwalu jest w tych dziwnych, tegorocznych okolicznościach jego zaletą. Nie spodziewamy się wyjątkowych tłumów, spodziewamy się wąskiej grupy zainteresowanych osób. Jeżeli chodzi o reżim sanitarny to na otwartym powietrzu obowiązują odległości 1,5 metra lub maseczki, jeżeli odległości nie mogą zostać zachowane. W pomieszczeniach zamkniętych będą obowiązywać maseczki. Nie dotyczy to stanowisk komputerowych, bo będziemy je rozmieszczać w odpowiednich odległościach. Podobnie jak w restauracji, siedząc przy stoliku będzie można maseczkę ściągnąć.

Program:

  • 15:00 – Otwarcie festiwalu
  • 15:15 – Sassy Silesian prezentuje: Anna Maria Wybraniec
  • 16:00 – Morte
  • 17:00 – Paweł Krupiński: „Gigantyczne pieniądze w cieniu śmierci”
  • 17:45 – Cassetter
  • 19:00 – Dynasonic
  • 20:00 – Jesus Chrysler Suicide
  • 21:00 – Whalesong

Więcej informacji na facebooku Hoym Industry Fest.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021