Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Humoreska „Zygfryd” najlepsza. Jak poradzili sobie uczniowie?

Facebook Twitter

Szkoła, koledzy, rodzina. Jest się z czego śmiać? Musi być! Zabawnych sytuacji w codziennym życiu szukali uczniowie rybnickich podstawówek, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez tamtejszą bibliotekę. Napisali humoreski, czyli krótkie utwory, oparte na dialogach, w których bohaterowie traktowani są przez autora z pobłażliwością.

Inaczej niż w satyrze, która ma na celu „obśmianie” bohatera:

– usłyszała Monika Sokołowska od uczniów szkół podstawowych nr 34 i 1 z Rybnika oraz podstawówki ze Stanowic. Łącznie do drugiego etapu zakwalifikowano 5 tekstów, które został wystawione na scenie. Co zrobić żeby publiczność dobrze się bawiła?

Napisanie humoreski było wyzwaniem dla uczniów – przyznaje Kaja Widera-Filińska, polonistka ze Szkoły Podstawowej numer 34 z Rybnika:

To jak dzieci poradziły sobie z zadaniem oceniało profesjonalne jury, na czele którego stanął Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów. Na co dzień w swoich skeczach śmieją się z absurdów rzeczywistości, ale chcą też coś publiczności przekazać:

Jakie jest to dziecięce poczucie humoru?

A za najlepiej odegraną uznana została humoreska „Zygfryd” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Rybniku – nagrodą było tysiąc złotych; 500 złotych otrzymał autor najlepiej napisanego tekstu – to uczeń Szkoły Podstawowej numer 34 w Rybniku i „Koncentracja po szpinaku”.

I miejsce za humoreskę pt. „Koncentracja po … szpinaku” zajął Kacper Marszolik ze Szkoły Podstawowej Nr 34

Pan Grzegorz Kasdepke przyznał również specjalne wyróżnienie:
Magdalenie Krafczyk za humoreskę pt. „Tablet” ze Szkoły Podstawowej Nr 12

W kategorii scenicznej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 za humoreskę „Zygfryd” Antoniego Kubisa, która otrzymała nagrodę 1000 zł

Postanowiono przyznać nagrodę specjalną dla najlepszych aktorów, którą otrzymują: Nikola Sołowska ze Szkoły Podstawowej nr 8 i Kacper Więcek ze Szkoły Podstawowej nr 1

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021