Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hutek: Propozycja PGG jest krzywdząca dla tych emerytów, którzy odeszli wcześniej z pracy

Facebook Twitter

"Propozycja Polskiej Grupy Górniczej jest nie do zaakceptowania, bo jest to krzywdzące dla tych, którzy wcześniej odeszli na emerytury" - mówi Bogusław Hutek przewodniczący górniczej Solidarności.

PGG zapowiedziała zwolnienie 360 pracowników, którzy nabyli prawa emerytalne. W przypadku pracowników zatrudnionych krócej niż dwa lata będzie to wysokość jednomiesięcznego wynagrodzenia. Zatrudnieni od dwóch do ośmiu lat mogą liczyć na dodatkowe dwie miesięczne pensje. Dla zatrudnionych od ponad ośmiu lat będzie to trzymiesięczne wynagrodzenie. Zamiast jednej jak do tej pory, będą to nawet trzy dodatkowe pensje za odejście z pracy:

Dostanie najprawdopodobniej więcej, niż ci, którzy odchodzili normalnie. Niektórzy po osiągnięciu praw emerytalnych pracowali rok, może dwa lata dłużej, to jeszcze zarobił. Cała reszta też by nie chciała odejść, ale odeszła, tak jak im Bóg przykazał. Jest emerytura, pół roku wykorzystał i odszedł. Chcemy tym ludziom włożyć pieniądze do kieszeni. (…) Jest to krzywdzące dla tych, którzy pracowali ciężko i odeszli jak nabyli uprawnienia emerytalne.

Z Bogusławem Hutkiem przewodniczącym górniczej Solidarności rozmawiał Arkadiusz Żabka. Zarząd PGG może podjąć decyzję o wysokości odpraw bez względu na zgodę związków zawodowych. 360 pracowników, którzy nabyli prawa emerytalne ma zostać zwolnionych 1 stycznia przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023