Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

I Jarmark Rękodzieła za nami. Niezwykły finał Tygodnia Bibliotek w Rudach Raciborskich

Facebook Twitter

"XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek był dla nas jak zwykle okazją do aktywnego świętowania z naszymi czytelnikami"- pisze do Radia 90 Kasia Machecka z Biblioteki w Rudach Raciborskich. Odbyły się 22 spotkania promujące książkę i czytelnictwo, których bohaterem był Franklin, doskonale dzieciom znany z serii książek autorstwa Paulette Bourgeois. A na finał, wczoraj (22.05.) Jarmark Rękodzieła.

Jarmark Rękodzieła w Rudach Raciborskich/ mat. prasowe

Bibliotekarze w Tygodniu Bibliotek gościli w przedszkolach w Kuźni Raciborskiej, Rudach, Turzu, Stanicy i Bargłówce oraz w klasach I Szkoły Podstawowej w Rudach. Łącznie w samych spotkaniach z książką dla najmłodszych wzięło udział ponad 500 najmłodszych czytelników. Wisienką na torcie tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek był I Jarmark Rękodzieła w Rudach, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudach oraz Pocysterski Zespół Klasztorno- Pałacowy w Rudach.

Jarmark Rękodzieła w Rudach Raciborskich/ mat. prasowe

Kiermasz obfitował w wiele atrakcji, były to m.in. : podróż w czasie do początków państwa polskiego, prezentacja stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry oraz Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, przedstawienie historycznych przypowiastek właściciela Persjarnii Zembrzyckich „O pasów kontuszowych noszeniu opowieść krótka”, zapoznanie się z pracą średniowiecznego kowala, wystrzał artyleryjski na zakończenie Jarmarku.

Jarmark Rękodzieła w Rudach Raciborskich/ mat. prasowe

W czasie trwania Jarmarku była możliwość nabycia rękodzieła wykonanego przez lokalnych rzemieślników, odbyła się zbiórka pieniężna do puszek na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy oraz akcja Fundacji DKMS, której misją jest poszukiwanie dawców szpiku dla potrzebujących pacjentów.

Dziękujemy serdecznie za wspieranie naszych działań oraz wszelką pomoc i dobre słowo w organizacji Jarmarku wszystkim ludziom dobrej woli. Kochani jesteście wielcy! W szczególności dziękujemy Persjarni Zambrzyckich, Nadleśnictwu Rudy Raciborskie, Kolejce Wąskotorowej w Rudach, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudach za transport i rozłożenie namiotu oraz sprzętu a także Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej za nieodpłatne udostępnienie stoisk jarmarkowych.

– pisze Kasia Machecka z Biblioteki w Rudach Raciborskich.

Zobacz zdjęcia organizatorów jarmarku:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022