Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„I ty możesz zostać Mona Lisą”. Nietypowy konkurs na Śląsku Cieszyńskim

Facebook Twitter

W powiecie cieszyńskim nietypowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Podążając za inicjatywą opublikowaną na Twitterze przez Muzeum Getty, cieszyńska „Budowlanka” zachęca uczniów do udziału w konkursie" I Ty możesz zostać Mona Lisą".

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Należy wybrać dzieło sztuki (obraz, rzeźbę), poszukać niezbędnych elementów (strój, zwierzę, eksponat), przebrać się i odtworzyć scenę z dzieła. Potem już tylko zrobić zdjęcie i wysłać do szkoły z podpisem. Na decyzję nie ma zbyt dużo czasu na prace czekają do najbliższej niedzieli (25.04.).

Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowania sztuką i fotografią, uwrażliwienie na piękno otaczającego świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii, zachęcenie do fotograficznej interpretacji dzieł sztuki, poszukiwanie nowych form i środków wyrazu oraz popularyzowanie twórczości fotograficznej.

Termin dostarczenie prac upływa 25 kwietnia 2021r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 30 kwietnia, a nadesłane prace zostaną wystawione w maju i czerwcu na terenie ZSB w Cieszynie oraz CKZ w Bażanowicach.

Prace oceniane będą poprzez zsumowaną liczbę „lajków” w mediach społecznościowych ZSB: Facebook i Instagram. Autorom z największą liczbą „lajków” zostaną przyznane nagrody – bony pieniężne.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021