Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

I zjazd drużynowych mistrzostw Śląska w szachach seniorów

Facebook Twitter

Rusza I zjazd drużynowych mistrzostw Śląska w szachach seniorów Tauron Liga Szachowa. Najlepsi sportowcy rozegrają swoje partie na Stadionie Śląskim.

Rozmawialiśmy z Andrzejem Matusiakiem, prezesem Śląskiego Związku Szachowego.

Andrzej Matusiak: 26 lutego o 9.30 rusza pierwsza runda drużynowych Mistrzostw Śląska seniorów, gra ekstraliga, w skład której wchodzi 10 drużyn oraz 1 liga, gdzie gra 14 drużyn.

Radio 90: Jakie drużyny staną do rywalizacji?

Andrzej Matusiak: Rywalizacja będzie bardzo mocna, i jeśli idzie o seniorów, jak i juniorów. Drużyna z Katowic ma składzie arcymistrza i mistrzów i widać, że zależy im na powrocie do dawnych czasów, gdy zdobywali tytuł drużynowego Mistrza Śląska. Wśród  mocnych rywali się się Politechnika Śląska i Uczniowski Klub Sportowy Pionier oraz MKSZe Rybnik i Rydułtowy.

W tym roku zgłosiło się sporo drużyn:

Andrzej Matusiak: To impreza otwarta dla drużyn ze Śląska, wiadomo, że jeżeli ktoś zaczyna przygodę z szachami drużynowymi, to musi zaczynać od pierwszej ligi. W tym roku więcej drużyn się zgłosiło. Mamy nadzieję, że będziemy tworzyć już drugą ligę, tak, by były rozgrywki: 2 ligi, 1 ligi i ekstraligi. Ciekawostką jest to, że drużynowe mistrzostwa Śląska są rozgrywane od 1924 roku, to najstarsza liga w Polsce.

Andrzej Matusiak, prezes Śląskiego Związku Szachowego

W turniejach szachowych seniorów grają także juniorzy

– zaznacza Andrzej Matusiak, posłuchaj:

I zjazd drużynowych mistrzostw Śląska w Szachach seniorów już w ten weekend w Katowicach. Radio 90 patronuje temu wydarzeniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022