Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Idzie mróz! Sprawdźmy, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy

Facebook Twitter

Mróz w nocy według prognoz osiągnie nawet minus 19 stopni. Zimowe ostrzeżenia nabierają więc jeszcze większej mocy. Rozglądajmy się wokół siebie, nie ignorujmy sytuacji, gdy ktoś może potrzebować pomocy. 

Fot. Pixabay

Najpierw śnieżny front, teraz arktyczne powietrze, które da nam się we znaki. Wyż nazwany Julian ma przynieść dokuczliwy chłód, lodowaty wiatr obniży temperaturę jeszcze nawet o 10 stopni. Dlatego pamiętajcie o pożywnym śniadaniu przed wyjściem do pracy czy szkoły, ubraniu na cebulkę i odpowiednio ciepłej czapce. Warto w trakcie mrozu użyć tłustych kremów do twarzy czy rąk.

Pamiętajmy, że warto sprawdzić, czy uderzenie mrozu nie jest groźne dla naszych bliskich, sąsiadów i znajomych, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Może przydać się im pomoc. MOPS przypomina o bezpłatnej infolinii w temacie bezdomnych. Zauważone osoby, którym grozi wyziębienie zgłośmy na numery alarmowe. Pamiętajcie wreszcie o zwierzętach na posesjach. Powinny mieć ciepłe schronienia, kaloryczną karmę i dostęp do wody. Psa o krótkiej sierści warto dodatkowo zabezpieczyć podczas spacerów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj