Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Igor Fojcik wygrywa Ninja Warior Polska. W finale trzech zawodników z regionu

Facebook Twitter

Dziś (12.10.) w godzinach wieczornych odbył się finał 4. edycji programu Ninja Warrior Polska, najlepszy okazał się Igor Fojcik z Rybnika. Wśród 24 zawodników wystąpiło w w sumie 3 z naszego regionu.

facebook.com/ninjawarriorpl

W finale programu mogliśmy zobaczyć m. in. Igora Fojcika i Dawida Jarząbka z Rybnika oraz Tomasza Oślizło ze Świerklan. Ze zwycięzcą programu rozmawialiśmy 7 września, po odcinku po którym dostał się do finału.

Radio 90: To jest ciężki tor, jak uważasz?

Igor Fojcik: Jest to tor jak najbardziej ciężki, myślę, że tutaj wiele rzeczy się złożyło na to, że poszło mi dobrze. Te wszystkie dyscypliny, jakie do tej pory uprawiałem, zgrały się ze sobą na torze Ninja Warrior Polska i pomogło mi osiągnąć dobry wynik. Wcześniejsze edycje pokazały, że zapraszani są najsprawniejsi ludzie w Polsce. W odcinku, w którym występowałem, miałem najlepszy czas i jestem bardzo zadowolony. Tor w tym programie też jest bardzo loteryjny i np. przy przeszkodzie nr 3 „tańczące kamienie” nie ma się pewności, czy się nie spadnie, czy się noga nie zawaha. Ja zaryzykowałem i dzięki temu, że zaryzykowałem i awansowałem dalej. Oprócz zwinności, sprawności ważne jest psychiczne nastawienie i to, żeby umieć sobie poradzić z emocjami, jak na razie mi się to też udało. Jestem trochę w szoku, bo to mój debiut i tym bardziej jestem podekscytowany i zadowolony.

Cały wywiad:

Dziś do finału także dostał się Dawid Jarząbek. Rozmawialiśmy z zawodnikiem, na co dzień górnikiem KWK Chwałowice, 2 marca po awansie do półfinału programu.

Radio 90: Jak się czułeś, występując w programie Ninja Warrior Polska?

Dawid Jarząbek: Jak już była pierwsza edycja, to dużo osób namawiało mnie do wzięcia udziału w tych zawodach. Jak oglądałem te przeszkody, to mówiłem sobie, że to nie jest takie trudne, ale jak się wchodzi tam, to w głowie jest tyle myśli, że nie można tego opisać. To jest tak pozytywne uczucie, że nawet jakby się spadło na tej pierwszej przeszkodzie, to i tak dla mnie to jest szacunek dla tych osób, które się podejmują takiego wyzwania.

Cały wywiad:

Mat. Dawid Jarząbek

Dziś o swoim sukcesie w programie zwycięzca Igor Fojcik poinformował także w swoich mediach społecznościowych:

Igor Fojcik: Dobra zabawa, niesamowici ludzie i mega klimat! Wszystkie puzzle poukładały się idealnie i ukończyłem wszystkie tory. Mimo że mogłem dotknąć liny jako pierwszy człowiek w Polsce, nie jestem w stanie opisać, jaka była w dotyku Emocje sięgnęły zenitu, cała hala wrzała. To był najmocniejszy i najszczerszy doping, jaki w życiu słyszałem Jednak… „to i tak by nic nie dało”, żeby złamać 25 s potrzebny jest specjalistyczny trening na linie w dużym formacie, którego u mnie zabrakło.

Fragmenty programu były także pokazywane na koncie Ninja Warrior Polska w mediach społecznościowych:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj