Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Igrzyska 2016: połowa polskiej reprezentacji w siatkówce plażowej pochodzi z regionu

Facebook Twitter

Ruszają Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Polska reprezentacja liczy 240 sportowców. W tym gronie są także zawodnicy i zawodniczki z regionu.

Nie można przeoczyć faktu, że połowa polskiej reprezentacji  igrzyska w siatkówce plażowej pochodzi z regionu. Na olimpiadzie mamy 3 pary. W pierwszej z nich Fijałek-Prudel, Mariusz Pudel to rybniczanin, który obecnie mieszka z żoną w Jejkowicach, ale jak z uśmiechem mówi, zameldowania nie zmienił. To on wraz z Grzegorzem Fijałkiem 4 lata temu jako pierwsi Polacy wystąpił na Igrzyskach. Byli blisko zdobycia medalu, ostatecznie rywalizację zakończyli na piątej pozycji. Doświadczenie zdobyte w Londynie może być bardzo ważne w drodze po olimpijski medal, w którego zdobycie obaj teraz mocno wierzą. Mówił o tym w Radiu 90 TUTAJ!

W Rio wygrywał już i to w tym roku jastrzębianin Bartosz Łosiak. Zawodnik KS Jastrzębie Borynia występuje w parze z Piotrem Kantorem. To oni zwyciężyli w tegorocznym turnieju z cyklu Word Tour, próbę przedolimpijską na Copacabanie. Nikt nie miał by nic przeciwko temu by taki wynik powtórzyli w turnieju olimpijskim, ale będzie to bardzo trudne.

Drugie miejscu w turnieju Pucharu Świata w Rio przypadło w tym roku także naszym paniom. Rybniczanka obecnie mieszkająca w Raciborzu Monika Brzostek występująca w parze z Kingą Kłosińską zdobyły w ten sposób kwalifikację olimpijską. O to, by powtórzyć ten wynik będzie jednak na Igrzyskach bardzo trudno.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj