Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Igrzyska w Tokio za rok. Co na to sportowcy z naszego regionu?

Facebook Twitter

Igrzyska w Tokio za rok. Tak zdecydował Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Pandemia koronawirusa storpedowała rozgrywki sportowe na świecie, także wielkie imprezy zaplanowane na ten rok się nie odbędą.

Najpierw na 2021 rok przeniesiono piłkarskie Mistrzostwa Europy, teraz zdecydowano, że Olimpiada również odbędzie się za rok. „To dobra decyzja” – mówi nasza utytułowana lekkoatletka, Justyna Święty-Ersetic:

Jest to, wydaje mi się dla nas wszystkich przykra wiadomość, ale jedyna słuszna, jaka mogła tak naprawdę zapaść. Przede wszystkim trzeba patrzeć na swoje zdrowie, bo to ono jest najważniejsze, ale z drugiej strony wiadomo, że pojawił się też trochę żal, bo przygotowywaliśmy się pod tę imprezę bardzo długo i czekaliśmy na nią z niecierpliwością, ale niestety sytuacja jest, jaka jest i trzeba się z nią pogodzić.

Raciborzanka wraz z koleżankami ze sztafety 4×400 metrów liczyła na olimpijski medal:

Taki był plan. Dla mnie ten rok zaczął się w ogóle fantastycznie, udało mi się poprawić halowy rekord Polski. Z dziewczynami pokładałyśmy duże nadzieje co do sztafety na igrzyskach z zamiarem walki o medal. Niestety będziemy musiały przełożyć te plany na przyszły rok, ale na pewno nie poddamy się i będziemy walczyły dalej.

Podstawowym zawodnikiem siatkarskiej reprezentacji Polski jest atakujący Jastrzębskiego Węgla, Dawid Konarski. On wraz z kolegami wywalczył awans na Igrzyska, ale już wiadomo, że w tym roku reprezentacja na olimpiadzie nie zagra:

Jest to decyzja na pewno jak najbardziej słuszna. Myślę, że zdrowie jest w tej chwili najważniejsze. Tak samo przygotowanie i kwalifikacje na same igrzyska, bo nie wszystkie dyscypliny kwalifikacje mają za sobą. Teraz cokolwiek robić jest wyjątkowo ciężko, bo nie ma gdzie trenować. Z tego całego zamieszania to się cieszę, że igrzyska zostały tylko przełożone o rok, a nie całkowicie anulowane. To byłaby katastrofa dla wszystkich sportowców, a dla tych, którzy są po 30-stce to już by była naprawdę katastrofa. Miejmy nadzieję, że do tego czasu ta cała sytuacja na świecie na tyle się ustabilizuje, że będzie normalnie można w duchu sportowym igrzyska przeprowadzić.

Kto z naszych siatkarzy zagra na Igrzyskach w Tokio za rok? Czy w kadrze będzie Dawid Konarski? Trener siatkarskiej reprezentacji Vital Heynen będzie miał więcej czasu, by wybrać skład- dodaje atakujący Jastrzębskiego Węgla:

No na pewno trener będzie miał jeszcze jeden rok, żeby zobaczyć, jak wszystko funkcjonuje, swoje przemyślenia jakieś zastosować. Myślę, że dalej wybór będzie miał ciężki, ale no zobaczymy. To jest teraz takie wróżenie z fusów, bo nikt nie wie, kiedy cokolwiek zaczniemy […] Ten dodatkowy czas na pewno trenerowi przysłuży się, dla jeszcze lepszej oceny. Dla nas to jest na szczęście tylko rok, nie powinno to nikomu planów zaburzyć. Bądźmy dobrej myśli, że wszyscy zdrowi dotrwamy na to zgrupowanie.

Powtórzmy, Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w przyszłym roku.

Czytaj więcej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020