Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

II Dzień Kultury Ukrainy w Rybniku [WIDEO]

Facebook Twitter

Przysmaki ukraińskiej kuchni, słodkości zza wschodniej granicy, a także nauka szycia lalek, pisania cyrylicą czy haftowania czeka na wszystkich, którzy pojawią się w niedzielę (11.10) na II Dniu Kultury Ukrainy w Rybniku.

Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie odbywać się będzie na terenie zabytkowej kopalnia Ignacy w Rybniku- Niewiadomiu:

Będziemy motać motanki, czyli robić piękne, ukraińskie lalki, będziemy uczyć cyrylicy, cyrylice grawerować henną na ramionach, haftować wzory ukraińskie. Każdy uczestnik tych zajęć będzie mógł sobie taką wyhaftowaną przez siebie torbę, plecaczek, zabrać jako pamiątkę do domu. Będziemy przedstawiać przysmaki kuchni ukraińskiej, specjalistka od kuchni poprowadzi zajęcia, w których pokaże jak przygotować ukraińskie danie, będziemy częstować gości kilkuset litrami ukraińskiego barszczu. Będziemy pokazywać jak robi się ukraińskie tradycyjne słodycze.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych od 14.00 do 18.00. Później część artystyczna

– dodaje Mariusz Wiśniewski ze stowarzyszenia 17-tka, pomysłodawca Dnia Kultury Ukrainy w Rybniku:

Wystąpi The Ukrainian Folk, a po tym, mam nadzieję, bardzo energetycznym koncercie zakończymy z przytupem. Wystąpi grupa ogniowa Teatr Ognia Tesserakt z Bielska-Białej z pokazem zrealizowanym do muzyki słowiańskiej, z pokazem fajerwerków na koniec.

No to jeszcze zaproszenie po ukraińsku. Mówi Alla Brożyna ukrainka mieszkająca od kilku lat w Polsce:

II Dzień Kultury Ukrainy w Rybniku odbędzie się w reżimie sanitarnym, przed wejściem konieczna będzie rejestracja. Szacuje się, że dziś w Rybniku mieszka i pracuje koło 7 tysięcy Ukraińców.

Czytaj także:

Tak było w ubiegłym roku:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022